Włochy

Pielgrzymka do Włoch

Innsbruck, Orvieto, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Serracapriola, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Asyż, Padwa, Wenecja, Graz, Częstochowa

Termin:

24.06-4.07.2017


Cena:

2 620 zł


Stali klienci:

2 490 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0.15 zbiórka uczestników. Godz. 0.30 wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Kufstein.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę do Włoch. Po drodze krótkie zwiedzanie Innsbrucka – spacer po urokliwym mieście położonym w sercu Alp. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Orvieto. Wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny.** Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym Kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tzw. Bożego Ciała. Następnie przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Audiencja Generalna.* Uzupełniające zwiedzanie Wiecznego Miasta. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Następnie przejazd do Lanciano - miejsca Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 8

Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Następnie przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta - słynną Wieżą Zegarową. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na terenie Czech.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
  Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi);
 • W przypadku podpisania umowy do 31 grudnia – ubezpieczenie podstawowe (3%) od kosztów rezygnacji w cenie pielgrzymki (*).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy uczestnik powinien mieć ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport);
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych Audiencja Generalna pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć;
 • ** Relikwie są wystawione na widok publiczny jedynie w niektórych okresach roku.

Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer