Hiszpania, Portugalia 

Pielgrzymka na Półwysep Iberyjski
W 100 - lecie objawień maryjnych w Fatimie
Piękna Portugalia i słoneczna Andaluzja

Fatima, Santarem, Evora, Sewilla, Kadyks, Gibraltar, Granada, Kordoba, Merida

Termin:

28.04 - 7.05.2017


Cena:

4 090 zł


Stali klienci:

3 880 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 12:00 zbiórka uczestników na lotnisku Tegel w Berlinie. Odprawa paszportowo-biletowa. Godz. 14:25 wylot. Godz. 17:05 lądowanie w Lizbonie. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym dalszy pobyt w Sanktuarium w Fatimie. Czas na indywidualną modlitwę. Przejazd do Santarem – miasta położonego w połowie drogi pomiędzy stolicą Portugalii a sanktuarium maryjnym w Fatimie. Nawiedzenie kościoła Św. Szczepana, w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny w 1247 roku. Położenie miasta związane jest także z męczeńską śmiercią św. Ireny (w VII wieku), której ciało odnaleziono w cudowny sposób w rzece Tag nieopodal Santarem.
Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Evory.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Evory – stolicy regionu Alentejo. Zwiedzanie: główny plac – Praca do Giraldo, katedra, kościół św. Franciszka z kaplicą kości oraz rzymska świątynia – najlepiej zachowany zabytek tego typu w Portugalii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa María wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espańa, Alkazar, zabytkowa Giełda Handlowa (z zewnątrz), Torre del Oro, urocza dzielnica Santa Cruz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kadyksu – malowniczo położonego portowego miasta wielu wież. Spacer po mieście, podczas którego będzie można podziwiać panoramę miasta, a także katedrę z charakterystyczną złotą
kopułą. Następnie przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Wjazd kolejką linową na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Grenady.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Granady, wspaniałego miasta założonego przez Arabów. Zwiedzanie Alhambry – dawnej twierdzy mauretańskich kalifów, uważanej za arcydzieło architektury arabskiej. Następnie spacer po zabytkowym centrum miasta wraz z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO arabską dzielnicą Albaicin i wizyta w gotycko-renesansowej katedrze NMP od Wcielenia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kordoby.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie miasta: słynna la Mezquita, dawny meczet z czasów Kalifatu a obecnie katedra, Alkazar
- pałac warowny, most z czasów rzymskich oraz stara dzielnica żydowska Juderia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Meridy – zwiedzanie szlakiem zabytków z czasów rzymskich: most, amfiteatr, świątynia Diany, hipodrom, akwedukt Los Milagros i Łuk Trajana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 10

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Godz. 9:10 wylot w drogę powrotną. Godz. 13:40 lądowanie na lotnisku Tegel w Berlinie. Zakończenie pielgrzymki.


Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Berlin – Lizbona – Berlin;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 9 noclegów w hotelach *** , zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 120-130 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 35 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki do dnia 5.10.2016. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer