Chorwacja

Pielgrzymka na Bałkany

EPRAGA, ZAGRZEB, JEZIORA PLITWICKIE, SPLIT, TROGIR, DUBROWNIK, MEDJUGORIE, MOSTAR, BUDAPESZT, ESZTERGOM

Termin:

04-13.06.2018


Cena:

2 490 zł


Stali klienci:

2 360 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:15. Godz. 00.30 wyjazd w kierunku Czech. Przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Hradczany - katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, dziedzińce zamkowe, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Zagrzebia. Objazdowa tura zwiedzania i krótki spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zagrzebia.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic - zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego. Przepiękne jeziora połączone są z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Trogiru.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem.
Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie. Wieczorem spacer po sanktuarium i czas na modlitwę.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem miejscowym, gdzie zobaczymy m.in. meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Poranna modlitwa w Sanktuarium. Wyjazd w kierunku Węgier. Przejazd przez terytorium Bośni i Hercegowiny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 9

Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Esztergomu - kolebki katolicyzmu węgierskiego oraz miejsca urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazylki. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad w Polsce. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (74,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (186,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer