Białoruś

Pielgrzymka na Białoruś.
Śladami św. Andrzeja Boboli i wielkich Polaków

Warszawa, Jabłeczna, Janów, Pińsk, Kosów Poleski, Mereczowszczyzna, Różana, Nowogródek, Zaosie, Nieśwież, Lida, Grodno, Tykocin

Termin:

3-8.07.2018


Cena:

1 390 zł


Stali klienci:

1 320 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd do Warszawy. Nawiedzenie Sanktuarium Narodowego pw. św. Andrzeja Boboli. Msza Święta. Przejazd do Jabłecznej. Nawiedzenie Monasteru św. Onufrego. Według legendy, inspiracją do założenia Monasteru było cudowne pojawienie się w pobliżu wsi ikony św. Onufrego, która przypłynęła rzeką Bug. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kodnia.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez przejście graniczne w Terespolu na teren Białorusi. Następnie przejazd do miejsc związanych z życiem i posługą św. Andrzeja Boboli: Janowa Poleskiego - miejscowości, w której zginął męczeńską śmiercią oraz Pińska - miejsca pierwszego pochówku Jezuity. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Baranowicz.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kosów Poleski, gdzie znajdują się pozostałości Pałacu Pusłowskich. Przejazd do nieodległej wsi Mereczowszczyzna, w której na świat przyszedł Tadeusz Kościuszko. W odrestaurowanym dworze Kościuszków obecnie utworzono muzeum. Przejazd do miejscowości Różana. Znajdują się tu ruiny pałacu z XVII w., który w swych progach gościł wielu książąt i królów polskich, kościół i zamek Fundacji Lwa Sapiehy – Kanclerza Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz miejsce heroicznej walki Polaków od czasów carskich do współczesnych o zachowanie wiary i polskości. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie miasta: góra zamkowa, kościół pw. Archanioła Michała, dom - muzeum Adama Mickiewicza, kopiec Mickiewicza, nowogrodzka fara - miejsce chrztu A. Mickiewicza. Modlitwa przy sarkofagu 11 Sióstr Nazaretanek, które zostały rozstrzelane w Butorówce. Przejazd nad Jezioro Świteź, znanego z „Ballad i Romansów” oraz do Zaosia – folwarku rodziny Mickiewiczów. Przejazd do Nieświeża, gdzie św. Andrzej Bobola był rektorem kolegium jezuickiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Lidy, gdzie zobaczyć można m.in. zamek Giedymina (z zewnątrz). Nawiedzenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym zabytków miasta położonego nad Niemnem: Zamek Królewski Stefana Batorego, dom E. Orzeszkowej, cerkiew św. Borysa i Gleba, XVII - wieczny kościół jezuitów św. Franciszka Ksawerego – obecnie katedra grodzieńska. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Tykocina - zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu, pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opłaty graniczne;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Kosztów wizy białoruskiej: 220 zł. Cena wizy może ulec zmianie;
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, i innych wydatków związanych z realizacją programu ok. 150 zł;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 150 zł (na terenie Polski);
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (41,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (104,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby;
 • Wnioski wizowe i paszporty powinny zostać złożone w siedzibie biura B.P.T. ARCUS 45 dni przed planowanym wyjazdem.
WIZA BIAŁORUSKA
 • Paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki z min. 2 wolnymi stronami obok siebie;
 • Wypełniony kwestionariusz wizowy wypełniony on-line i podpisany zgodnie z podpisem w paszporcie;
 • 1 kolorowa, aktualna fotografia (inna niż w paszporcie) - o wymiarach 35 x 45 mm na jednolitym, jasnym tle, na wprost, wyraźne, bez okularów, bez odcieni i przebarwień; 70-80% zdjęcia w układzie pionowym powinna zajmować twarz, nie starsze niż 6 miesięcy (typ: zdjęcie paszportowe);
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy wpłacić na 30 dni przed wyjazdem.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer