CZECHY

Pielgrzymka do Czech

Skalne Miasto, Praga, Zamek Karlsztejn, Kutna Hora, Morawski Kras, Brno, Velehrad, Kromieryż, Zlin, Ołomuniec

Termin:

17-23.08.2018


Cena:

1550 zł/os.


Stali Klienci:

1470 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd na teren Czech. Wizyta w największym czeskim rezerwacie przyrody - Skalnym Mieście. Wspaniałe dzieło przyrody tworzone przez potężne piaskowcowe skały, grzebienie i skalne wieże. Wiele skał posiada własną nazwę: Kochankowie, Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Stołek Karkonosza, Fotel Babuni, Diabelski Most, Fortepian Karkonosza. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pragi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Hradczany - katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, Loreta, zamek, ogrody, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, Lucerna, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Czas wolny. Wieczorem udział w spektaklu Fontanna Kriżikova – w rolach głównych woda, światło i dźwięk. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Zamku Karlsztejn – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych zamków Czech. Następnie przejazd do miejscowości Kutna Hora, gdzie znajduje się znana na całym świecie kaplica czaszek. Nawiedzenie katedry Wniebowzięcia NMP oraz katedry św. Barbary, które wraz z innymi zabytkami miasta zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Brna.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wizyta w jednej z jaskiń Morawskiego Krasu, charakteryzujących się wyjątkowo bogatą szatą krasowych form naciekowych. Przejazd do Brna. Spacer po stolicy Moraw: ulica Radnicka z ratuszem, twierdza Spilberk, katedra św. Pawła i Piotra, bazylika pw. Wniebowzięcia NMP, klasztor Augustianów, Stare Miasto. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Velehradu, które jest najważniejszym miejscem pielgrzymkowym w Republice Czeskiej. Miejsce to jest związane z patronami Europy – św. Cyrylem i Metodym. Bazylika w Velehradzie otrzymała od Jana Pawła II w roku 1985 „złotą różę” – cenny dar, którym mogą poszczycić się nieliczne sanktuaria na świecie. Następnie przejazd do Kromieryża, które przez wieki było letnią siedzibą biskupów i arcybiskupów ołomunieckich. Zwiedzanie miasta m.in.: pałac arcybiskupi i jego unikatowe ogrody – Zamkowy i Kwiatowy oraz winiarnie arcybiskupie, w których od XIV w. produkuje się naturalne wina według norm watykańskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zlina.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wizyta w Zlinie, które zawdzięcza swój prestiż Fabryce Baty, produkującej od 1894 roku obuwie. Wizyta w Instytucie Baty, gdzie prezentowane są ciekawostki związane z marką Bata oraz założycielem Tomaszem Batą, który był określany "Henry Fordem z Europy Wschodniej". Wizyta w najsłynniejszej budowli miasta – biurowcu nr 21, w którym mieści się nietypowa atrakcja techniczna: winda będąca jednocześnie biurem szefa firmy. Wyjazd do Ołomuńca. Nawiedzenie katedry św. Wacława. Spacer po barokowym centrum Ołomuńca: kolumna Trójcy Przenajświętszej, ratusz Starego Miasta, pałac Arcybiskupi. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Polski.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 2600 CZK;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 500 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (46,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (116,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer