Włochy

Pielgrzymka do Włoch
Do grobów św. Antoniego i św. ojca Pio

Altoetting, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, Capri, Monte Sant’ Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Umbria, Asyż, Padwa, Wenecja, Kahlenberg, Jasna Góra

Termin:

5-16.07.2018


Cena:

3 090 zł/os.


Stali klienci:

2 930 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 2.45 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 3.00 wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Uzupełniające zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cassino.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Po południu przejazd do Neapolu – spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym oraz nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym rejs statkiem na Capri – pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego – wizyta w Ogrodach Augusta. Czas na wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Msza Święta. Następnie nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym (w 2018 roku przypada 50-lecie śmierci Świętego). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Lanciano - miejsca Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Następnie przejazd na degustację lokalnego wina do jednej z winnic regionu Umbria. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 9

Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego gdzie znajduje się jego grób. Msza Święta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. słynne Prato della Valle. Następnie przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na w okolicy Brna.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 11 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu:
  około 160-170 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 770 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (92,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (231,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018 ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer