Włochy

Pielgrzymka do Włoch

Piza, Florencja, Siena, Orvieto, Rzym, Watykan, Cascia, Asyż, Wenecja, Wiedeń

Termin:

9-19.06.2018


Cena:

2 790 zł/os.


Stali klienci:

2 650 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0.15 zbiórka uczestników. Godz. 0.30 wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Bolzano.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pizy: zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i niebywałą Krzywą Wieżą (z zewnątrz). Czas wolny – spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Montecatini Terme.

DZIEŃ 3

Śniadanie, a następnie całodzienny wyjazd do Florencji. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: katedra Santa Maria del Fiore z charakterystyczną kopułą oraz przylegające baptysterium (z zewnątrz), Wieża Giotta (z zewnątrz), Most Złotników, kościół Santa Croce uznawany za florencki panteon. Wizyta na Placu Michała Anioła skąd rozpościera się niepowtarzalna panorama miasta. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sieny.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: dom narodzin św. Katarzyny Sieneńskiej, kościół św. Dominika gdzie znajdują się jej relikwie, Piazza del Campo, katedra, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Następnie przejazd do Orvieto. Wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny.* Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym Kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tzw. Bożego Ciała. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Audiencja Generalna pod przewodnictwem Ojca Świętego.** Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta, gdzie zobaczymy m.in.: Piazza Navona, Fontannę di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Papieskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cascii.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Następnie przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rimini.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach / pensjonatach *** zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 130-140 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (83,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (209,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Relikwie są wystawione na widok publiczny jedynie w niektórych okresach roku;
 • ** Z przyczyn od Biura niezależnych Audiencja Generalna może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer