Włochy

Pielgrzymka do Włoch - do grobu św. Jana Pawła II
w 40-lecie pontyfikatu i śladami Włoskich Świętych
w 50-lecie śmierci o. Pio

Kahlenberg, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Pompeje, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Cascia, Asyż, Altoetting

Termin:

11-21.04.2018


Cena:

2 600 zł/os.


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia - na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Loreto.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa) według tradycji przeniesionego z Nazaretu w XIII wieku. Spacer po mieście połączony z nawiedzeniem cmentarza gdzie pochowano polskich żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Następnie przejazd do Lanciano - miejsca pierwszego w historii Kościoła cudu eucharystycznego, który miał miejsce w VIII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Fiuggi.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie stolicy Włoch: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Udział w Audiencji Generalnej.* Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Następnie przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd przez Włochy i Austrię do Niemiec. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu:
  ok. 110-120 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (78,00 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (195,00 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Z przyczyn niezależnych od B.P.T. ARCUS spotkanie z Ojcem Świętym może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer