Włochy

Pielgrzymka do Włoch - do grobu św. Jana Pawła II
w 40-lecie pontyfikatu i śladami Włoskich Świętych
w 50-lecie śmierci o. Pio

Altoetting, Siena, Orvieto, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Monte Sant’ Angelo, San Giovanni Rotondo, Serracapriola, Lanciano, Asyż, Padwa, Wenecja, Kahlenberg, Częstochowa

Termin:

11-21.07.2018


Cena:

2 750 zł/os.


Stali klienci:

2 600 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1.45. Wyjazd o godz. 2.00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Krótkie nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sieny.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: Piazza del Campo, katedra, dom narodzin św. Katarzyny Sieneńskiej, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Następnie przejazd do Orvieto. Wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny.* Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym Kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tzw. Bożego Ciała. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Święte Schody. Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Udział w modlitwie Anioł Pański.** Dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Schody Hiszpańskie, Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Fiuggi.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Następnie nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Msza Święta. Następnie przejazd do Serracapriola gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – o. Matteo d’Agnone, któremu przypisuje się liczne egzorcyzmy zarówno za życia jak i po śmierci. Po południu wizyta w Lanciano - miejscu pierwszego w historii Kościoła cudu eucharystycznego, który miał miejsce w VII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Maceraty.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Wizyta na pięknym Prato della Valle. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad na terenie Polski. Wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu:
  ok. 110-120 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (82,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (206,25 zł).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu
 • * Relikwie są wystawione na widok publiczny jedynie w niektórych okresach roku;
 • ** Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer