Włochy

Pielgrzymka do Włoch

Altoetting, Siena, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Neapol, Pompeje, Monte Sant’ Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Asyż, Padwa, Wenecja, Kahlenberg, Ołomuniec

Termin:

16-26.04.2018


Cena:

2 600 zł/os.


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0.00. Wyjazd o godz. 0.15. Przejazd do Altoetting. Krótkie nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Innsbrucka.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyjazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: Piazza del Campo, katedra, dom narodzin św. Katarzyny Sieneńskiej, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chianciano Terme.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Udział w Audiencji Generalnej.* Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd hotelu na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Neapolu – krótki spacer po mieście i nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego. Później przejazd do Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompei. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Nola.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Następnie nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lanciano - miejsca Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium Santa Casa. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 8

Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań (w tym 2 śniadania możliwe w formie pakietów), 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu:
  ok. 110-120 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (78,00 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (195,00 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Z przyczyn niezależnych od B.P.T. ARCUS spotkanie z Ojcem Świętym może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer