Włochy

Pielgrzymka do Włoch - do grobu św. Jana Pawła II
w 40-lecie pontyfikatu i śladami Włoskich Świętych
w 50-lecie śmierci o. Pio

Altoetting, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Monte Sant’ Angelo, San Giovanni Rotondo, Loreto, Asyż, Padwa, Wenecja, Kahlenberg

Termin:

28.06-07.07.2018


Cena:

2 450 zł/os.


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Msza Święta o godz. 00:30 w Miłakowie Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 01:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Msza Święta. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych ze świętym. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa) według tradycji przeniesionego z Nazaretu w XIII wieku. Spacer po mieście połączony z nawiedzeniem cmentarza gdzie pochowano polskich żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza Święta. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia - na wzgórze Kahlenberg. skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 70–80 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 630 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (73,50 zł) lub 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi (183,75 zł).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer