Grecja

Trzy wyspy greckie
Zakynthos – Kefalonia – Itaka

Agios Nikolaos, Błękitne Groty, Zatoka Wraku, Zakynthos, Półwysep Vassilikos, Keri, Kambi, Argostoli, Melissani, Drogarati, Stavros, Vathi

Termin:

ok. 7-14.09.2018


Cena:

ok. 3690 zł


Stali klienci:

ok. 3500 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Grecji. Przylot na Zakynthos. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd portu Agios Nikolaos. Rejs* do Błękitnych Grot, które dostępne są jedynie od strony morza. Podczas rejsu statek przepływa przez liczne jaskinie oraz łuki skalne wypełnione krystalicznie czystą, błękitną wodą, od której groty wzięły swoją nazwę. Następnie opływając przylądek Skinari - najdalej na północ wysuniętą część wyspy, statek dopływa do największej atrakcji wyspy - Zatoki Wraku. Czas wolny na plaży, na której znajduje się wrak statku przemytniczego, z którym związane są liczne legendy. Powrót do portu w Agios Nikolaos. Przejazd na punkt widokowy, znajdujący się na dwustumetrowym klifie, z którego rozpościera się widok na Zatokę Warku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy Zakynthos, która nosi tę samą nazwę. Wizyta na wzgórzu Bochali z piękną panoramą na miasto. Następnie zwiedzanie kościoła świętego Mikołaja, plac Solomosa z majestatycznym pomnikiem greckiego wieszcza narodowego Dionisosa Solomosa, Plac św. Marka, klasztor świętego Dionizosa - patrona wyspy. Przejazd na półwysep Vassilikos, który charakteryzuje się niezwykłą roślinnością. Następnie przejazd po najpiękniejszych plażach wyspy, m.in.: Banana Beach, Porto Azzuro czy Gerakas - jedna z nielicznych, niezurbanizowanych plaż, która jest pilnie strzeżona przez wolontariuszy opiekujących się jajami złożonymi przez żółwie Caretta caretta. Przejazd do miejscowości Keri skąd rozpościera się zapierających dech w piersiach widok na zachodnie, klifowe wybrzeże w Faros i malownicze, owiane legendą skały Myzithres. Na koniec przejazd do Kambi, gdzie znajduje się najwyższy na wyspie klif. Na jego szczycie usytuowany jest wielki, betonowy krzyż, upamiętniający ofiary greckiej wojny domowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wycieczka na Kefalonię. Przejazd do stolicy wyspy – Argostoli, gdzie znajduje się jedyny kościół rzymsko-katolicki na wyspie. Spacer po mieście. Przejazd do klasztoru Agios Gerasimosa - patrona wyspy. Popołudniu zwiedzanie jaskini Melissani oraz Drogarati uznawane za największe atrakcje wyspy. Przejazd na plażę Myrtos, która uznawana jest za najpiękniejszą grecką plażę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wycieczka na Itakę. Przejazd do miejscowości Stavros, gdzie znajduje się m.in. pomnik Odyseusza – króla wyspy. Następnie przejazd do Vathi – stolicy wyspy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6-7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie wycieczki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Zakynthos-Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe, opłaty paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem w Grecji;
 • 7 noclegów w hotelu ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
  Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1300 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • *Rejs statkiem może się nie odbyć ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
 • Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów lotniczych.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer