Gruzja, Armenia

Gruzja - Armenia - Pielgrzymka do kolebki chrześcijaństwa

Erywań, Eczmiadzyn, Zwartnoc, Garni, Geghard, Khor-Virap, Noravank, Sevanavank, Hoghpat, Tbilisi Mcheta, Kazbegi, Ananuri, Borjomi, Achalciche, Chertwisi, Wardzia, Bodbe, Signagi, Tsinandali

Termin:

25.06-5.07.2018


Cena:

5 290 zł


Stali klienci:

5 020 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 20:00. Godz. 22:20 przelot do Erywania.

DZIEŃ 2

Przylot do Erywania o godz. 03:50. Przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Śniadanie. Przejazd do miejscowości Eczmiadzyn. Zwiedzanie zabytkowego zespołu katedralnego, który jest siedzibą patriarchów Armenii. Następnie zwiedzanie katedry Zwartnoc. Przejazd do Erywania – zwiedzanie miasta: aleja Baghramyana, Pałac Prezydencki, Akademia Nauk, budynek Parlamentu, katedra św. Grzegorza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Uzupełniające zwiedzanie stolicy Armenii. Wizyta w Muzeum Rękopisów – Matenadaran. Następnie przejazd do Garni, pogańskiej świątyni boga Mitry, usytuowanej na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego Geghard. Powrót do Erywania. Wizyta w wytwórni koniaku/brandy „Ararat”. Degustacja i możliwość zakupu trunku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Khor-Virap, który położony jest najbliżej Góry Ararat na terytorium Armenii. Tu Armenia została ochrzczona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Przejazd do klasztoru Noravank pochodzącego z XIII w. Powrót do Erywania. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do klasztoru Sevanavank. Zwiedzanie położonego malowniczo obiektu nad Jeziorem Sewan. Następnie zwiedzanie Monastyru Hoghpat – zabytkowy ormiański klasztor wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd w kierunku granicy ormiańsko-gruzińskiej (Sadachlo). Odprawa celno – paszportowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tbilisi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi - m.in. Stare Miasto, twierdza Narikala, cerkiew Metechi, katedra Sioni z krzyżem św. Nino, pomnik Kartlis Deda – strażniczki Tbilisi. Wizyta w Muzeum Narodowym. Następnie przejazd Aleją Rustawelego. Wieczorem uroczysta obiadokolacja wraz z pokazem folklorystycznym. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Mcchety: pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na  listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w katedrze Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji - wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzanie Monastyru Dżwari. Następnie przejazd do Kazbegi. Wjazd samochodami terenowymi na szczyt góry, do zabytkowego kościoła Gergeti z XIV wieku, który stoi na wysokości 2170 m n.p.m. Rozciąga się stamtąd widok na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu (5047 m n.p.m.). Przejazd do Gudauri, ośrodka narciarskiego położonego na wysokości 2200 m n.p.m. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Ananuri, malowniczo położonej nad rzeką Aragwi. Należąca do książąt Aragwi forteca powstała w XVI w. Następnie przejazd do Borjomi, do gruzińskiego Parku Narodowego, jednego z największych w Europie. Przejazd do Achalciche, gdzie znajduje się imponująca twierdza Rabati. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Achalciche.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy Chertwisi. Przejazd do miejscowości Wardzia. Znajduje się tu skalne miasto ze „Złotego Wieku” Gruzji, zbudowane w XII w. przez króla Jerzego III. Największe z trzech istniejących miast skalnych Gruzji, gdzie do dzisiaj w części mieszkają mnisi. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tbilisi.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do regionu Kachetia – kolebki wina. Wizyta w klasztorze Bodbe, gdzie znajduje się grobowiec św. Nino, która przyczyniła się do nawrócenia Gruzji na chrześcijaństwo w IV w. Przejazd do Signagi, otoczonego murami obronnymi z 23 wieżami. Spacer nastrojowymi uliczkami. Z murów rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na ośnieżony Kaukaz. Degustacja gruzińskiego wina. Następnie zwiedzanie zabytkowej rezydencji księcia Aleksandra Czawczawadzego w Tsinandali. Spacer po ogrodzie/parku z egzotycznymi roślinami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot o godz 4:55 przelot powrotny. Godz. 6:40 lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Warszawa – Erywań, Tbilisi – Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transport autokarowy w Gruzji i Armenii;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika lokalnego;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opieki pilota podczas trwania przelotu;
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 40 EUR (ryczałt);
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1000 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (158,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (396,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
 • Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer