Gruzja

Gruzja - Pielgrzymka do kolebki chrześcijaństwa

Tbilisi, Mccheta, Kazbegi, Ananuri, Borjomi, Achalciche, Wardzia, Chertwisi, Bagrati, Kutaisi, Batumi, Ubisa, Tsinandali, Gremi

Termin:

6-14.07.2018


Cena:

4 890 zł


Stali klienci:

4 640 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 20:00. Wylot do Tbilisi o godz. 22:30.

DZIEŃ 2

Przylot do Tbilisi o godz. 4:05. Przejazd do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi z przewodnikiem miejscowym, m.in. Stare Miasto, Twierdza Narikala, cerkiew Metechi, katedra Sioni z krzyżem św. Nino, pomnik Kartlis Deda – strażniczki Tbilisi, bazylika Anczischati oraz synagoga. Następnie wizyta w dzielnicy łaźni siarkowych – Abanotubani. Przejazd Aleją Rustawelego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Mccheta. Zwiedzanie miasta – pierwszej stolicy Gruzji (od III do V w. n.e.) z przepiękną Katedrą Svetitskhoveli. Następnie zwiedzanie znajdującego się w pobliżu miasta klasztoru obronnego Jvari z VI w., którego nazwę można przetłumaczyć jako „klasztor krzyża”. Następnie przejazd do miejscowości Kazbegi skąd jeepami można wjechać na wysokość (2 170 m n.p.m.), gdzie znajduje się XIV w. prawosławny klasztor Cminda Sameba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Gudauri.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie twierzy Ananuri leżącej nad rzeką Aragwi. Następnie przejazd do Borjomi, miasta słynącego z mineralnych źródeł i wody Borjomi. Następnie przejazd do Achalciche – zwiedzanie fortecy Rabati. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Achalciche.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wardzia. Znajduje się tu skalne miasto ze „Złotego Wieku” Gruzji, zbudowane w XII w. przez króla Jerzego III. Największe z trzech istniejących miast skalnych Gruzji, gdzie do dzisiaj w części mieszkają mnisi. Następnie zwiedzanie twierdzy Chertwisi. Przejazd w kierunku regionu Imeretia. Wizyta w katedrze Bagrati z XI w. wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kutaisi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie monasteru Gelati, kulturowego i intelektualnego ośrodka swoich czasów dzięki istniejącej tu niegdyś Akademii. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Batumi.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w Morzu Czarnym do ok. godziny 13:00. Następnie przejazd do świątyni Ubisa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tbilisi.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do regionu Kachetia – kolebki wina. Przejazd do Tsinandali. Wizyta w Muzeum Czawczawadzego uważanego za "ojca gruzińskiego romantyzmu". Następnie degustacja wina w jednej z miejscowych winnych piwnic. Przejazd do Gremi, gdzie znajduje się cenny zabytek gruzińskiej architektury sakralnej i warownej. Powrót do hotelu na pożegnalną obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski o godz. 4:50. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o ogdz. 6:35. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transport autokarowy w Gruzji;
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***/**** zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Polskojęzycznego przewodnika miejscowego na terenie Gruzji;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30.000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 40 USD;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1000 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (146,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (366,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer