Polska, Czechy

Kotlina Kłodzka i Praga

Trzebnica, Świdnica, Praga, Wambierzyce, Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Kudowa-Zdrój, Kłodzko, Złoty Stok, Kletno

Termin:

3-7.09.2018


Cena:

950 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 02:45. Wyjazd o godz. 03:00. Przejazd do Trzebnicy – nawiedzenie Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej połączone z krótkim zwiedzaniem. Następnie przejazd do Świdnicy. Zwiedzanie słynnego XVII - wiecznego Kościoła Pokoju. Świątynia protestancka wzniesiona na mocy postanowień kończących Wojnę Trzydziestoletnią, jest największą drewnianą budowlą sakralną w Europie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Hradczany - katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, zamek, ogrody, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Następnie Stare Miasto: Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym świętego na koniu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wambierzyc, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Zwiedzanie XIX-wiecznej ruchomej szopki z 800 figurkami (300 w ruchu). Następnie wyprawa w serce Gór Stołowych: spacer na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt masywu lub Błędne Skały - zespół bloków skalnych tworzący malowniczy labirynt. Przejazd do Kudowy-Zdój. Spacer po parku zdrojowym i czas wolny dla uczestników. Powrót do hotelu na obiadokolację połączoną z wieczorem integracyjnym. Nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka. Przejście 600-metrową Podziemną Trasą Turystyczną pod ulicami kłodzkiej starówki. Następnie zwiedzanie centrum miasta wraz z gotyckim kamiennym mostem przypominającym Most Karola w Pradze oraz Twierdzy Kłodzko pochodzącej z okresu XVII i XVIII w. Przejazd do Złotego Stoku. Zwiedzanie najstarszej w Polsce kopalni złota. Spacer podziemną trasą turystyczną, której największą atrakcją jest jedyny w Polsce podziemny wodospad. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Kletna, gdzie znajduje się, uważana za najpiękniejszą w Polsce, Jaskinia Niedźwiedzia*. Zobaczyć tam można wielkie bogactwo form naciekowych i podziemne strumienie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą i NNW do 5000 zł na terenie Polski;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 160 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (28,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (71,25 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Z powodów niezależnych od Organizatora, wstęp do Jaskini Niedźwiedziej może się nie odbyć.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer