Liban

Pielgrzymka do Libanu
Śladami św. Charbela

Bejrut, Annaya, Jrabta, Kfifane, Sydon, Maghdoushe, Tyr, Dolina Bekaa, Baalbek, Anjar, Grota Jeita, Harisa, Bkerke, Babilos, Becharre, Dolina Quadisha, Bakaa Kafra, Kozhaya

Termin:

16-23.10.2018


Cena:

4 990 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie. Wylot do Libanu. Przylot do Bejrutu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu, m.in.: spacer po Starym Mieście - katedra maronicka, dzielnica rządowa, termy rzymskie, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Muzeum Narodowe z eksponatami z czasów fenickich, greckich i rzymskich, miejsce byłej siedziby rządu Libanu, pałac Beiteddine – dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII–-wiecznymi freskami. Postój w wiosce Bakaa Kafra – miejsce urodzin św. Charbela. Przejazd do Kozhaya, gdzie znajduje się klasztor św. Antoniego Wielkiego (Egipskiego). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Przejazd do Maghdoushe. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które wybudowane zostało na miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata. Przejazd do Anjar. Zwiedzanie ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości ulic i świątyń. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Groty Jeita, która została odkryta w 1836 roku przez amerykańskiego misjonarza. Krótki rejs łodziami. Przejazd do Harisy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke. Przejazd do Babilos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, perska forteca, zamek krzyżowców. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Annaya. Zwiedzanie klasztoru św. Marona, położonego na wysokości 1200 m n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Udział w uroczystej procesji z pustelni do klasztoru, organizowanej zgodnie z życzeniem św. Charbela, 22 dnia każdego miesiąca. Następnie przejazd do Jrabta, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rafki. Przejazd do miejscowości Kfifane, gdzie znajduje się klasztor związany z osobą św. Nimatullaha al-Hardini, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko w Bejrucie. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transfery autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 100 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 700 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi. Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy zapisie należy dostarczyć: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek izraelskich.
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer