Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem

Studzieniczna, Wilno, Dyneburg, Agłona, Ryga, Helsinki, Tallin, Szawle, Szydłowo

Termin:

4-10.07.2017


Cena:

1 890 zł


Stali klienci:

1 790 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd do Sanktuarium w Studzienicznej. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Dyneburga. Krótki spacer po mieście. Następnie przejazd do Agłony. Nawiedzenie przepięknej barokowej bazyliki - największego katolickiego sanktuarium na Łotwie. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Starówki Rygi z przewodnikiem miejscowym, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba oraz zespół średniowiecznych kamieniczek. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 8:00. Przypłynięcie do Helsinek o godz. 10:40. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Finlandii: Plac Senacki z katedrą luterańską, sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy. Msza Święta. Następnie rejs tramwajem wodnym do twierdzy Suomenlinna położonej na grupie sześciu wysp, która dawniej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiad. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 21:30. Przypłynięcie do Tallina o godz. 23:55. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Msza Święta w klasztorze franciszkanów, który powstał za namową św. Jana Pawła II. Przejazd do Szydłowa – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Litwy, miejsce objawień Matki Bożej w XVII w., nazywane „Żmudzką Częstochową”. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Przeprawę promową na trasie Tallin-Helsinki-Tallin;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 2 obiady;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 50-60 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (56,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (141,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer