Norwegia

Norweskie Fiordy

Rostock, Gedser, Kopenhaga, Hirtshals, Stavanger, Bergen, Gudvangen, Briksdalbreen, Geirangerfjorden, Droga Orłów, Droga Trolli, Lillehammer , Oslo, Goteborg, Ystad, Świnoujście

Terminy:

26.06-4.07.2018


Cena:

4990 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd o godz. 2:00. Przejazd do Rostock. Krótki spacer po Starym Mieście. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom. Przeprawa do Gedser. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kopenhagi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kopenhagi. Krótkie zwiedzanie stolicy Danii z przewodnikiem, m.in.: Syrenka Kopenhaska, fontanna Gefion, Ratusz Miejski, stara zabudowa śródmieścia „Indre By”, Zamek Królewski (z zewnątrz). Przejazd do portu w Hirtshals. Kolacja. Zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych. Nocna przeprawa do Stavanger.

DZIEŃ 3

Śniadanie na promie. Zwiedzanie Stavanger: Stare Miasto, któremu uroku nadają drewniane domy i wąskie kręte uliczki, Domkirken – jeden z najwspanialszych przykładów katedr gotyckich w Norwegii. Zwiedzanie Muzeum Ropy Naftowej. Następnie rejs pod Preikestolen co w dosłownym tłumaczeniu oznacza ambonę. Jest to ponad 600 m klif położony nad Lysefjordem stanowiący jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Haugesund.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Bergen. Zwiedzanie „Stolicy Fiordów”, m.in.: Targ Rybny, katedra Domikirken, Bryggen - nabrzeże Hanzeatyckie, słynne ze swej przepięknej, drewnianej zabudowy wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie wjazd kolejką na szczyt Floyen – oglądanie panoramy portu oraz miasta położonego pośród siedmiu otaczających je wzgórz. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Voss.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Gudvangen na przeprawę promową wzdłuż majestatycznych fiordów Aurland i Naeroy do Flam. Przejazd w okolice miejscowości Oldedalen. Wyprawa pod imponujący lodowiec Briksdalbreen, który stanowi część Lodowcowego Parku Narodowego Jostedal. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Strynu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Hellesylt skąd rejs promem do Geiranger wzdłuż fiordu Geirangerfjorden wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który zaliczany jest do jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Norwegii. Następnie przejazd „Drogą Orłów”. Przeprawa promowa z Eidsdal do Linge. Przejazd na fascynującą „Drogę Trolli” - najbardziej popularną górską drogą w Norwegii, pełną pętli i serpentyn z przepięknymi widokami. Przejazd do Lillehammer. Wjazd na szczyt, gdzie znajduje się kompleks skoczni narciarskich, na których w 1994 r. odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lillehammer.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Oslo. Zwiedzanie parku Frogner ze słynnymi rzeźbami Gustawa Vigelanda. Następnie spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczyć można m.in.: Pałac Królewski, Ratusz, Teatr Narodowy, Operę, Uniwersytet, gmach parlamentu Storting, katedrę. Spacer główną ulicą Karl Johans gate. Popołudniu przejazd na półwysep Bygdoy i zwiedzanie znajdujących się tam muzeów (Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Statku Polarnego Fram). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Oslo.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Goteborga. Krótki spacer po mieście. Przejazd do portu w Ystad. Kolacja. Zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych. Nocna przeprawa do Świnoujścia.

DZIEŃ 9

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Świnoujścia. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • 2 noclegi na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych z prywatną łazienką;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 6 obiadokolacji, 2 kolacje;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego Tour Guide, przepraw promowych, rejsów po fiordach oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 280 EUR;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł (nie dotyczy promów);
 • Dopłaty do kajuty jednoosobowej na promie: 1200 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (149,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (374,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer