Polska

Z wizytą na Podlasiu

Pratulin, Kodeń, Grabarka, Białystok, Puszcza Białowieska, Białowieża, Supraśl, Sokółka, Bohoniki, Kruszyniany, Tykocin

Termin:

9-13.07.2018


Cena:

790 zł


Stali klienci:

750 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kodnia.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na górę Grabarka zwaną też „Górą Krzyży”. Jest to najważniejsze miejsce kultu religijnego dla wyznawców prawosławia w Polsce. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra – największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczyć można m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie można zapoznać się z florą i fauną Parku. Zwiedzanie Białowieży nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej. Powrót do hotelu. Uroczysta obiadokolacja połączona z wieczorkiem integracyjnym.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Supraśla. Wizyta w prawosławnym Monasterze. W miarę możliwości wizyta w Muzeum Ikon, w którym zgromadzono ponad 1,2 tys. ikon. Przejazd do Sokółki. Nawiedzenie kościoła pw. św. Antoniego – miejsca cudu eucharystycznego. Msza Święta. Zwiedzanie muzeum regionalnego, gdzie można zapoznać się z dziejami osadnictwa tatarskiego. Zwiedzanie meczetów w Bohonikach i Kruszynianach. Drewniany meczet we wsi Kruszyniany, jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzanie Muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII w. Wyjazd w drogę powrotną. Pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 uroczysta obiadokolacja, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
  • Usługi transportowej, opłat drogowych i parkingowych;
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (23,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (59,25 zł).
Uwagi
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer