WĘGRY

Pielgrzymka Polska-Węgry
Do miejsca narodzin św. Elżbiety

Rzeszów, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa

Termin:

2-7.07.2018


Cena:

1350 zł/os.


Stali Klienci:

1280 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd o godz. 2:00. Przejazd do Rzeszowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Stary Rynek, Ratusz, letni pałac Lubomirskich, zamek (z zewnątrz), kościół Farny, Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej - Bazylika oo. Bernardynów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Przemyśla.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Krasiczyna, gdzie zobaczyć można zamek Krasickich wybudowany na przełomie XVI i XVII w. Następnie wizyta w Kalwarii Pacławskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Msza Święta. Przejazd do Przemyśla. Spacer po mieście. Nawiedzenie Archikatedry Przemyskiej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Strachocina. Nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Msza Święta. Przejazd do Haczowa. Nawiedzenie kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Bóbrki. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, znajdującego się na terenie nadal działającej, pierwszej na świecie kopalni, w której wydobywano ropę naftową. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Koszyc.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sarospatak – miejsca urodzenia św. Elżbiety. Nawiedzenie parafii pw. św. Elżbiety, gdzie znajdują się jej relikwie. Msza Święta. Przejazd do miasteczka Tokaj. Spacer po mieście oraz wizyta w jednej z winnic na degustację wina z tokajskiego regionu winiarskiego, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Miszkolc słynącego z kąpielisk termalnych znajdujących się w jaskiniach i grotach skalnych. Możliwość skorzystania z kąpieli termalnych*. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Miszkolc.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Starego Sącza. Zwiedzanie klasztoru Klarysek ufundowanego przez św. Kingę i nawiedzenie miejsca, w którym pochowano św. Kingę. Msza Święta. Przejazd do Bochni. Zwiedzanie kopalni soli, której odkrycie jest związane z legendą o św. Kindze. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krakowa.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta. Pożegnalny obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 100 zł + 15 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (40,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (101,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • * Bilety wstępu do term płatne we własnym zakresie – ok. 10 EUR/os.;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer