Hiszpania, Portugalia 

Pielgrzymka na Półwysep Iberyjski
Piękna Portugalia i słoneczna Andaluzja

Fatima, Santarem, Evora, Sewilla, Kadyks, Gibraltar, Ronda, Malaga, Granada, Kordoba, Merida

Termin:

8-18.10.2018


Cena:

4 840 zł


Stali klienci:

4 590 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 4:00. Wylot o godz. 6:15. Lądowanie w Lizbonie o godz. 11:10. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie Sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przedpołudniowy pobyt w Sanktuarium w Fatimie. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę. Przejazd do Santarem – nawiedzenie kościoła św. Szczepana, gdzie znajdują się relikwie Cudu Eucharystycznego. Położenie miasta związane jest także z męczeńską śmiercią św. Ireny, której ciało według legendy odnaleziono w cudowny sposób w rzece Tag nieopodal Santarem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Evory.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Evory – stolicy regionu Alentejo. Zwiedzanie: główny plac – Praca do Giraldo, katedra, kościół św. Franciszka z kaplicą kości oraz rzymska świątynia – najlepiej zachowany zabytek tego typu w Portugalii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa María wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espańa, Alkazar, zabytkowa Giełda Handlowa (z zewnątrz), Torre del Oro, urocza dzielnica Santa Cruz. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Kadyksu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kadyksu – malowniczo położonego portowego miasta wielu wież. Spacer po mieście, podczas którego będzie można podziwiać panoramę miasta, a także katedrę z charakterystyczną złotą
kopułą. Następnie przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Wjazd kolejką linową na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rondy.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasta malowniczo położonego na skałach wąwozu rzeki Guadalevin. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie zarówno arabskiej części miasta zwanej La Ciudad, jak i chrześcijańskiej noszącej nazwę Mercadillo. Podczas wizyty w mieście zobaczymy: imponujący most Puente Nuevo, słynną arenę walki byków (z zewnątrz), urokliwy Plaza Duquesa de Parcent wraz z gotyckim kościołem Iglesia de Santa María la Mayor oraz rezydencję Casa del Rey Moro (z zewnątrz). Następnie przejazd do Malagi, spacer z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy: katedrę, siedzibę królów mauretańskich – Alcazaba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Granady.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Granady, wspaniałego miasta założonego przez Arabów. Zwiedzanie Alhambry – dawnej twierdzy mauretańskich kalifów, uważanej za arcydzieło architektury arabskiej. Następnie spacer po zabytkowym centrum miasta wraz z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO arabską dzielnicą Albaicin i wizyta w gotycko-renesansowej katedrze NMP od Wcielenia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kordoby.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie miasta: słynna la Mezquita, dawny meczet z czasów Kalifatu a obecnie katedra, Alkazar
- pałac warowny, most z czasów rzymskich oraz stara dzielnica żydowska Juderia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Meridy.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Meridy – zwiedzanie szlakiem zabytków z czasów rzymskich: most, amfiteatr, świątynia Diany, hipodrom, akwedukt Los Milagros i Łuk Trajana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 11

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 7:20. Lądowanie w Gdańsku o godz. 13:50. Zakończenie pielgrzymki.

 


Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Gdańsk-Lizbona-Gdańsk (lot z przesiadką), opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 170-180 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (145,20 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (363 zł).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 28 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • W przypadku jeżeli godzina przylotu do Lizbony w dniu 1. nie zmieni się, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu obiadokolację.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer