Rumunia

Pielgrzymka do Rumunii.
Transylwania – Siedmiogród

Częstochowa, Tokaj, Sapanta, Bogdan Voda, Barsana, Ieud, Bystrzyca, Targu Mures, Sighisoara, Fagaras, Braszów, Bran, Sinaia, Bukareszt, Sybin, Alba Iulia, Kluż-Napoka

Termin:

1-10.07.2018


Cena:

2 750 zł


Stali klienci:

2 610 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd o godz. 5:00. Przejazd do Częstochowy. Msza Święta na Jasnej Górze. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zakopanego.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do miasteczka Tokaj. Wizyta w jednej z winnic na degustację wina z tokajskiego regionu winiarskiego, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Baia Mare.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do wsi Sapanta na tzw. „Wesoły Cmentarz”, gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Następnie przejazd doliną Izy, która słynie ze wspaniałych drewnianych monastyrów, znajdujących się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie najbardziej imponujących świątyń znajdujących się w miejscowościach Bogdan Voda, Barsana i Ieud. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Bystrzycy - krótki spacer po otoczonym przez średniowieczne kamienice Rynku Starego Miasta, uznanym za najlepiej zachowany tego typu zabytek Rumunii. Zwiedzanie kościoła ewangelickiego. Przejazd do miejscowości Targu Mures. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczć m.in. kościół reformowany, który z rozkazu Stefana Batorego został ufortyfikowany i przekształcony w twierdzę, pałac kultury i największą cerkiew Transylwanii. Przejazd na obiadokolację połączoną z wieczorem folklorystycznym w jednej z restauracji. Przejazd na nocleg w okolicach Targu Mures.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sighisoary - miasta, w którym urodził się Wlad Palownik - słynny Dracula. Zwiedzanie miasta w całości uznanego za zespół zabytkowy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje z zachowanymi basztami, bastionami i bramami, Wieża Zegarowa, dom Drakuli, kościół na wzgórzu. Przejazd przez Fagaras, gdzie znajduje się jedna z najstarszych fortyfikacji w Transylwanii. Przejazd do Braszowa - starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku. Spacer po starówce: rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., Czarny Kościół. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Braszowa.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszej siedziby Draculi - Białego Zamku w Bran. Następnie przejazd do miejscowości Sinaia - słynny kurort, który od lat 80. XIX w. pełnił funkcję wakacyjnej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej: zamek Peles o wyglądzie niczym z baśni braci Grimm oraz pałac Pelisor. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Bukaresztu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Ateneum Rumuńskie, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, Cerkiew Patriarchy, gmach parlamentu – drugi największy na świecie budynek rządowy po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach miejscowości Sybin.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sybin - miasta, którego znaczenie dla Transylwanii jest tak duże jak Krakowa dla Polski. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Rumunii, m.in.: starówki, Magistratu z XV w., wieży ratuszowej oraz Mostu Kłamców. Następnie przejazd do Alba Iulia. Zwiedzenie cytadeli Alba Carolina (drugiej pod względem wielkości w Europie). Nawiedzenie katedry św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz sobór koronacyjny królów Rumunii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kluż-Napoka.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Kluż-Napoka i zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu. Spacer po starówce: gotycki kościół św. Michała, prawosławny sobór, dom Macieja Korwina - króla Węgier, mury obronne i Baszta Krawców. Wjazd na wzgórze zamkowe, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy granicy węgiersko-słowackiej.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (82,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (206,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.

Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer