Chorwacja

Wyprawa na Bałkany

BUDAPESZT, MEDJUGORIE, MOSTAR, DUBROWNIK, VEPRIC, SPLIT, TROGIR, PLITWICE, WIEDEŃ, KAHLENBERG, OŁOMUNIEC

Termin:

9-19.07.2018


Cena:

2 850 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:00. Wyjazd o godz. 0:15. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Budapesztu. Przejazd na uroczystą obiadokolację połączoną z programem folklorystycznym – tzw. „wieczór węgierski”, a następnie rejs statkiem po Dunaju. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Następnie przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W przerwie podróży wizyta w jednej z winnic połączona z degustacją. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer po sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem lokalnym, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.

DZIEŃ 6-7

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w rejsie wycieczkowym typu fish picnic.* Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium w Vepric – zwanego chorwackim Lourdes. Następnie wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – zobaczymy m.in. Pałac Dioklecjana i katedrę św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mariboru.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (w tym 1 obiadokolacja podczas wieczoru węgierskiego), 1 obiad;
 • Tradycyjny wieczór węgierski przy muzyce, winie i poczęstunku oraz rejs statkiem po Dunaju;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 700 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (85,50 zł) lub 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi (213,75 zł);
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.12.2017, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
 • * Udziału w rejsie wycieczkowym typu fish picnic – koszt ok. 30-40 €/os w zależności od ilości osób i wyboru rejsu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer