Chorwacja

Pielgrzymka na Bałkany

CZĘSTOCHOWA, BUDAPESZT, MOSTAR, MEDJUGORIE, KOTOR, BUDVA, BAR, BERAT, TIRANA, DUBROWNIK, VEPRIC, SPLIT, TROGIR, JEZIORA PLITWICKIE, JASKINIA POSTOJNA, OŁOMUNIEC

Termin:

28.07-10.08.2019


Cena:

3 640 zł


Stali klienci:

3 460 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników w godzinach przedpołudniowych. Msza Święta. Wyjazd w kierunku Częstochowy. Udział w Apelu Jasnogórskim. Nocleg w domu pielgrzyma.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Msza na Jasnej Górze. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Następnie przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer po sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Dla chętnych wycieczka do Mostaru (wliczona w koszt pielgrzymki) - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kotoru - spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na listę UNESCO. Następnie przejazd do Budvy - prawdopodobnie najstarszego miasta na wybrzeżu adriatyckim. Zwiedzanie starego miasta wraz z katedrą św. Jana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budvy.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Baru - zwiedzanie ruin średniowiecznego miasta Antibarum, wg legendy założonego w VI wieku przez Rzymian. Przejazd do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych na terenie Albanii i popołudniowy wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Durres.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Berat - miasta tysiąca okien znajdującego się na liście UNESCO. Następnie przejazd do stolicy Albanii - Tirany i spacer po centrum miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tirany.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Vepric – chorwackiego sanktuarium maryjnego Matki Bożej z Lourdes. Następnie przejazd do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 12

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lublany.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Postojna. Zwiedzanie jednej z największych grot skalnych świata. Olbrzymia jaskinia wyrzeźbiona została przez wartki nurt rzeki Pivki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 14

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 12 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, 1 nocleg w domu pielgrzyma w Częstochowie - zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 13 śniadań, 12 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 110-120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 770 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (109,20 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (273 zł).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer