Białoruś

Pielgrzymka na Białoruś.
Śladami św. Andrzeja Boboli i wielkich Polaków

Warszawa, Pratulin, Kodeń, Janów, Pińsk, Kosów Poleski, Mereczowszczyzna, Różana, Słonim, Mir Nieśwież, Zaosie, Jezioro Świteź, Nowogródek, Lida, Stare Wasiliszki, Grodno, Tykocin, Białystok

Termin:

15-21.07.2019


Cena:

40 os. / 1390 zł • 30 os. / 1590 zł


Stali klienci:

40 os. / 1320 zł • 30 os. / 1510 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 7:45. Wyjazd o godz. 8:00. Przejazd do Warszawy. Nawiedzenie Sanktuarium Narodowego pw. św. Andrzeja Boboli. Msza Święta. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Następnie przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez przejście graniczne na teren Białorusi. Następnie przejazd do miejsc związanych z życiem i posługą św. Andrzeja Boboli: Janowa Poleskiego - miejscowości, w której zginął męczeńską śmiercią (Msza Święta) oraz Pińska – miejsca pierwszego pochówku Jezuity. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Baranowicz.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kosów Poleski, gdzie znajdują się pozostałości Pałacu Pusłowskich. Nawiedzenie kościoła pw. Trójcy Świętej, gdzie ochrzczony został Tadeusz Kościuszko. Msza Święta. Przejazd do nieodległej wsi Mereczowszczyzna, w której na świat przyszedł Tadeusz Kościuszko. W odrestaurowanym dworze Kościuszków obecnie utworzono muzeum. Przejazd do miejscowości Różana. Znajdują się tu ruiny pałacu z XVII w., który w swych progach gościł wiele książąt i królów polskich, kościół i zamek Fundacji Lwa Sapiehy – Kanclerza Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz miejsce heroicznej walki Polaków od czasów carskich do współczesnych o zachowanie wiary i polskości. Przejazd do miejscowości Słonim. Krótki spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Miru, gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy należący do ordynacji nieświeskiej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nieświeża, gdzie św. Andrzej Bobola był rektorem kolegium jezuickiego. Przejazd do Zaosia – folwarku rodziny Mickiewiczów. Następnie przejazd nad Jezioro Świteź, znanego z „Ballad i Romansów”. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie miasta: góra zamkowa, kościół pw. Archanioła Michała, dom - muzeum Adama Mickiewicza, kopiec Mickiewicza, nowogrodzka fara - miejsce chrztu A. Mickiewicza. Modlitwa przy sarkofagu 11 Sióstr Nazaretanek, które zostały rozstrzelane w Butorówce. Przejazd do Lidy, gdzie zobaczyć można m.in. zamek Giedymina (z zewnątrz). Nawiedzenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przejazd do miejscowości Stare Wasiliszki. Zwiedzanie Muzeum Czesława Niemena, które powstało w domu rodzinnym artysty. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Grodna.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym zabytków miasta położonego nad Niemnem: Zamek Królewski Stefana Batorego, dom E. Orzeszkowej, cerkiew św. Borysa i Gleba, XVII - wieczny kościół jezuitów św. Franciszka Ksawerego – obecnie katedra grodzieńska. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Białegostoku. Spacer po mieście, podczas którego będzie można zobaczyć m.in.: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu, pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opłaty graniczne;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Kosztów wizy białoruskiej: 220 zł. Podana cena dotyczy osób posiadających polski paszport. Cena wizy może ulec zmianie;
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 490 zł;
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, i innych wydatków związanych z realizacją programu ok. 150 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 30 osób;
WIZA BIAŁORUSKA
 • Wnioski wizowe i paszporty powinny zostać złożone w siedzibie biura B.P.T. ARCUS 45 dni przed planowanym wyjazdem;
 • Paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki z min. 2 wolnymi stronami obok siebie;
 • Kwestionariusz wizowy wypełniony on-line i podpisany zgodnie z podpisem w paszporcie;
 • 1 kolorowa, aktualna fotografia (inna niż w paszporcie) - o wymiarach 35 x 45 mm na jednolitym, jasnym tle, na wprost, wyraźne, bez okularów, bez odcieni i przebarwień; 70-80% zdjęcia w układzie pionowym powinna zajmować twarz, nie starsze niż 6 miesięcy (typ: zdjęcie paszportowe).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy wpłacić na 30 dni przed wyjazdem.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer