Białoruś

Pielgrzymka na Białoruś.
Śladami św. Andrzeja Boboli i wielkich Polaków

Pratulin, Kodeń, Janów, Pińsk, Kosów Poleski, Mereczowszczyzna, Różana, Nieśwież, Nowogródek, Jezioro Świteź, Zaosie, Mińsk, Budsław, Lida, Grodno

Termin:

26.09-2.10.2019


Cena:

1650 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd do Pratulina. Nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich, gdzie 24 stycznia 1874 roku wojsko carskie rozstrzelało 13 wiernych Kościoła Unickiego. Następnie przejazd do Kodnia. Pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez przejście graniczne na teren Białorusi. Następnie przejazd do miejsc związanych z życiem i posługą św. Andrzeja Boboli – patrona Polski: Janowa Poleskiego – miejscowości, w której zginął męczeńską śmiercią oraz Pińska – miejsca pierwszego pochówku Jezuity. Nawiedzenie bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która stanowi najokazalszą budowlę i najcenniejszy zabytek Pińska. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Baranowicz.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kosów Poleski, gdzie znajdują się pozostałości Pałacu Pusłowskich. Nawiedzenie kościoła pw. Trójcy Świętej, gdzie ochrzczony został Tadeusz Kościuszko. Msza Święta. Przejazd do nieodległej wsi Mereczowszczyzna, gdzie na świat przyszedł Tadeusz Kościuszko. W odrestaurowanym dworze Kościuszków obecnie utworzono muzeum. Przejazd do miejscowości Różana. Znajdują się tu ruiny pałacu z XVII w., który w swych progach gościł wielu książąt i królów polskich. Kościół i zamek Fundacji Lwa Sapiehy – Kanclerza Wielkiego Księstwa Litewskiego oraz miejsce heroicznej walki Polaków od czasów carskich do współczesnych o zachowanie wiary i polskości. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Nieświeża, gdzie św. Andrzej Bobola był rektorem kolegium jezuickiego. Nawiedzenie kościoła pw. Bożego Ciała. Msza Święta. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie miasta: góra zamkowa, kościół pw. Archanioła Michała, dom - muzeum Adama Mickiewicza, kopiec Mickiewicza, nowogrodzka fara - miejsce chrztu A. Mickiewicza. Modlitwa przy sarkofagu 11 Sióstr Nazaretanek, które zostały rozstrzelane w Butorówce. Przejazd nad Jezioro Świteź, znane z „Ballad i Romansów”. Przejazd do Zaosia, gdzie znajduje się folwark rodziny Mickiewiczów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Mińska. Zwiedzanie stolicy Białorusi – prawosławny Sobór Ducha Świętego, katolicka Archikatedra Imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Swobody z ratuszem. Przejazd na Plac Październikowy oraz Prospekt Niepodległości – główną ulicę Mińska, przy której znajduje się Dom Rządu czyli siedziba parlamentu. Przejazd do lasu kuropackiego – chwila zadumy w miejscu masowych mordów ludności polskiej i białoruskiej przez NKWD w latach 1937-1941. Następnie przejazd do Budsławia. Nawiedzenie narodowego sanktuarium Maryjnego na Białorusi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mińska.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Lidy, gdzie zobaczyć można m.in. zamek Giedymina (z zewnątrz). Nawiedzenie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym zabytków miasta położonego nad Niemnem: Zamek Królewski Stefana Batorego, dom E. Orzeszkowej, cerkiew św. Borysa i Gleba, XVII-wieczny kościół jezuitów św. Franciszka Ksawerego – obecnie katedra grodzieńska. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Grodna.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Kodniu, pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opłaty graniczne;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Kosztów wizy białoruskiej: 220 zł. Podana cena dotyczy osób posiadających polski paszport. Cena wizy może ulec zmianie;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, i innych wydatków związanych z realizacją programu ok. 150 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (49,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (123,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
WIZA BIAŁORUSKA
 • Wnioski wizowe i paszporty powinny zostać złożone w siedzibie biura B.P.T. ARCUS 45 dni przed planowanym wyjazdem;
 • Paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu z wyjazdu z min. 2 wolnymi stronami obok siebie;
 • Kwestionariusz wizowy wypełniony on-line i podpisany zgodnie z podpisem w paszporcie;
 • 1 kolorowa, aktualna fotografia (inna niż w paszporcie) – o wymiarach 35 x 45 mm na jednolitym, jasnym tle, na wprost, wyraźne, bez okularów, bez odcieni i przebarwień; 70-80% zdjęcia w układzie pionowym powinna zajmować twarz, nie starsze niż 6 miesięcy (typ: zdjęcie paszportowe).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy wpłacić na 30 dni przed wyjazdem.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer