Włochy

Pielgrzymka do Włoch - Do grobu św. Jana Pawła II i śladami Włoskich Świętych

Bolonia, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Monte Sant’ Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Asyż, Wenecja

Termin:

24.06-3.07.2019


Cena:

2 490 zł/os.


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:15. Wyjazd w kierunku Włoch o godz. 0:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Audiencja Generalna.* Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Msza Święta. Dalsze zwiedzanie Rzymu: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Msza Święta. Przejazd na wypoczynek do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa). Spacer po mieście połączony z nawiedzeniem cmentarza gdzie pochowano polskich żołnierzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wenecji.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Msza Święta. Czas wolny. Możliwość wizyty na rybackiej wysepce Burano z charakterystycznymi kolorowymi domkami oraz na wyspie Murano słynącej z wyrobu szkła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tarvisio.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 630 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (74,70 zł) lub 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi (186,75 zł).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych Audiencja Generalna pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer