Francja

Pielgrzymka do Francji - Lazurowe Wybrzeże i Sanktuaria Maryjne

Nicea, Eze, Monako, Antibes, Cannes, La Salette, Avignon, Lourdes, Carcassonne, Saint-Paul de Vence

Termin:

16-25.09.2019


Cena:

3 850 zł/os.


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 7:45. Przelot do Nicei o godz. 9:50. Lądowanie w Nicei o godz. 14:00. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Nicei.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Nicei – zwiedzanie: Promenada Anglików, Ogród Alberta I, plac Massena, katedra św. Reparaty, wzgórze zamkowe, plac Garibaldiego. Krótki postój na tarasie widokowym, z którego rozpościera się piękny widok na wybrzeże Morza Śródziemnego. Następnie przejazd do Eze – malowniczego średniowiecznego miasteczka położonego na skalnym zboczu, a ze względu na swoje położenie zwanego „Gniazdem orła”. Spacer po wąskich kamiennych uliczkach. Po południu przejazd do Monako – miasta luksusu słynącego hazardem oraz ulicznym torem Formuły 1. Zwiedzanie dzielnicy La Rocher gdzie zobaczymy katedrę św. Mikołaja z grobami rodziny książęcej, Pałac Książęcy (z zewnątrz). Wizyta przy położonym w dzielnicy Monte Carlo słynnym kasynie. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Antibes - zwiedzanie Starego Miasta gdzie z zewnątrz zobaczymy: Zamek Grimaldich, Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP, budynek merostwa i dojdziemy do hali targowej, gdzie można kupić liczne produkty regionalne. Następnie przejazd do Cannes luksusowego kurortu znanego z corocznego festiwalu filmowego. Wizyta pod słynnym Pałacem Festiwalowym wraz z Aleją Gwiazd, a także spacer promenadą La Croisette. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Sanktuarium.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przedpołudniowy pobyt w Sanktuarium. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Avignonu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Avignonu, gdzie zobaczymy: pałac papieży - jeden z najbardziej okazałych zabytków światowej architektury gotyckiej, katedrę Notre Dame des Domes oraz słynny most St. Benezet. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes. Msza Święta i czas na indywidualną modlitwę oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadety – Młyn Boly, Cachot, Hospicjum, kościół parafialny. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Carcassonne - zwiedzimy jeden z najlepiej na świecie zachowanych średniowiecznych zespołów warowno-obronnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Nicei.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Saint-Paul de Vence – miasteczka otoczonego murami obronnymi, które obecnie uznawane jest za mekkę artystów. Spacer po urokliwym Starym Mieście o średniowiecznym charakterze, gdzie tworzyli między innymi Picasso czy Matisse. Wizyta pobliskim Vence gdzie pisał i jest pochowany polski pisarz Witold Gombrowicz. Przejazd na popołudniowy wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 10

Transfer na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 15:05. Lądowanie w Warszawie o godz. 19:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Nicea-Warszawa (loty z przesiadką);
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 800 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (115,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (288,75 zł).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
 • Każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeżeli godziny lotów nie ulegną zmianie, Wykonawca zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 10.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer