Grecja

Pielgrzymka do Grecji - śladami Św. Pawła

Nowy Sad, Belgrad, Kawala, Filippi, Saloniki, Weria, Meteory, Mykeny, Epidauros, Korynt, Nemea, Ateny, Delfy, Termopile, Stobi

Termin:

9-20.09.2019


Cena:

3 590 zł/os. dla 40 osób


Cena:

3 790 zł/os. dla 30 osób


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd w kierunku Serbii o godz. 3:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Suboticy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nowy Sad – stolicy regionu Wojwodina. Spacer po starówce oraz zwiedzanie twierdzy Petrovaradin zwanej „Gibraltarem Dunaju”. Następnie przejazd do Belgradu – stolicy Serbii, która żyje 24 godziny na dobę i jej zwiedzanie: twierdza Kalmegdan skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta oraz ujścia Sawy do Dunaju, spacer po Starym Mieście wraz z dzielnicą Skadarlija - centrum belgradzkiej bohemy z licznymi restauracjami i barami, a także cerkiew św. Sawy – jedna z największych świątyń prawosławnych na świecie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Belgradu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Grecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd św. Paweł rozpoczął swą misję w Europie. Następnie przejazd do Filippi, miejsca gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kalambaki.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie - słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wizyta w pracowni ikon. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Koryntu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego, słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Nemei gdzie znajdują się ruiny świątyni Zeusa, a także stadionu – miejsca panhelleńskich igrzysk. Nieopodal jest położona także jaskinia gdzie żył mitologiczny lew nemejski, którego pokonał Herakles w ramach jednej z 12 prac. Powrót na popołudniowy wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Aten. Całodniowe zwiedzanie jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, labirynt uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Delf.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Delf: zwiedzanie: świątynia Apollina, Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Krótki postój w miejscu słynnej bitwy w wąwozie Termopile. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

DZIEŃ 11

Wczesne śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię i Serbię. W przerwie podróży krótki postój w Stobi, gdzie znajdują się pozostałości stolicy rzymskiej prowincji Macedoniii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Szegedu.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem,
 • 11 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 130 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 900 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (107,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (269,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Program ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer