Liban

Pielgrzymka do Libanu
Śladami św. Charbela

Bejrut, Maghdoushe, Bekaa Kafra, Kozhaya, Zahleh, Dolina Bekaa, Harisa, Balamand, Hamat, Batroun, Byblos, Annaya, Jrabta, Kfifane

Termin:

17-24.10.2019


Cena - 40 osób:

4 790 zł


Cena - 30 osób:

5 190 złProgram szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz. 17:00. Wylot do Libanu o godz. 19:15

DZIEŃ 2

Przylot do Bejrutu o godz. 02:50. Przejazd do hotelu na nocleg. Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu, m.in.: spacer po Starym Mieście - katedra maronicka, dzielnica rządowa, termy rzymskie, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Muzeum Narodowe z eksponatami z czasów fenickich, greckich i rzymskich. Przejazd do Maghdoushe. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do położonej na wysokości 1500 m n.p.m. wioski Bekaa Kafra – miejsca urodzin św. Charbela. Następnie postój w Lesie Bożych Cedrów, który opisany był w Starym Testamencie. Przejazd do Kozhaya, gdzie znajduje się klasztor św. Antoniego Wielkiego (Egipskiego). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zahleh, które jest największym chrześcijańskim miastem na Bliskim Wschodzie, zamieszkanym przede wszystkim przez katolików – melchitów. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Zahleh. Przejazd do doliny Bekaa. Wizyta w winnicy Ksara założonej w XIX w. przez jezuitów. Czas na degustację i zakup win. Następnie przejazd do miejscowości Harisa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Balamand, gdzie znajduje się klasztor wybudowany w 1157 r. przez cystersów, a od 1603 r. będący w rękach prawosławnych chrześcijan. Następnie przejazd do miejscowości Hamat, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Nouriej (Matki Bożej Światła). Wizyta w Batroun. Przejazd do Byblos. Spacer po jednym z najstarszych miast na świecie. Miasto w starożytności było znane jako wielki ośrodek handlowy, do którego z Egiptu w zamian za m.in. cedr sprowadzano papirusowe zwoje, na których pisano księgi. Stąd pochodzi nazwa Biblia. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Annaya. Zwiedzanie klasztoru św. Marona, położonego na wysokości 1200 m n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Udział w uroczystej procesji z pustelni do klasztoru, organizowanej zgodnie z życzeniem św. Charbela, 22 dnia każdego miesiąca. Następnie przejazd do Jrabta, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rafki. Przejazd do miejscowości Kfifane, gdzie znajduje się klasztor związany z osobą św. Nimatullaha al-Hardini, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko w Bejrucie. Wylot do Polski o godz. 04:00. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 13:55. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony (lot z przesiadką);
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transfery autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 100 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 950 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek izraelskich;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer