Malta

Pielgrzymka na Maltę - śladami św. Pawła

Valetta, Ggantija, Ta Pinu, Dwejra, Victoria, Xlendi, Mellieha, Attard Rabat, Mdina, Dingli, Mosta, Vittoriosa, Hagar Qim, Marsaxlokk, Ghar Dalam

Termin:

24.06-1.07.2019


Cena:

4 390 zł


Stali Klienci:

4 170 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 8:00. Wylot o godz. 10:20 Przylot na Maltę o godz. 16:15. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Valletty, gdzie zobaczyć można m.in.: Ogrody Barrakka, katedrę św. Jana, Pałac Wielkiego Mistrza. Następnie nawiedzenie kościoła św. Pawła Rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Udział w multimedialnym pokazie historii Malty – Malta Experience. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd na wyspę Gozo, gdzie zobaczyć można m.in.: kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu - jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo, Dwejra - miejsce „cudów natury” wysp maltańskich, Victoria – stolica wyspy Gozo, Xlendi – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo. Powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Mellieha. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, które przez stulecia było najważniejszym sanktuarium Malty. Następnie przejazd do miejscowości Attard. Spacer po ogrodach San Anton, gdzie rośnie wiele gatunków drzew i roślin z całego świata. Po południu rejs statkiem po Wielkim Porcie - zatoce Morza Śródziemnego na Malcie, będącej jednocześnie międzynarodowym portem morskim*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Rabat. Nawiedzenie kościoła pw. św. Pawła oraz znajdujących się pod nim katakumb, gdzie św. Paweł mieszał w jednej z grot w czasie trzymiesięcznego pobytu na wyspie po rozbiciu się statku, którym płynął na proces do Rzymu. Następnie przejazd do dawnej stolicy Malty – Mdiny. Spacer po zabytkowym miasteczku, a także możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Przejazd na klify w rejonie Dingli - na najwyżej położony punkt na Malcie, skąd można podziwiać przepiękne widoki. Przejazd do Mosta. Nawiedzenie rotundy pw. Wniebowzięcia NMP, której kopuła jest czwartą co do wielkości w Europie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Vittoriosy (Birgu), która razem z miastami Sanglea (Isola) i Cospicua (Bormla) tworzą „maltańskie trójmiasto”. Spacer po mieście: fort św. Anioła, pałac inkwizytora, kościół św. Wawrzyńca. Przejazd do Hagar Qim, gdzie zachowały się pozostałości megalitycznych świątyń, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Marsaxlokk - wioski rybackiej, której krajobraz zdominowany jest przez kolorowe łodzie "luzzu". Następnie zwiedzanie jaskini Ghar Dalam, w której odnaleziono m.in. ślady pierwszych osadników z 5 tysiąclecia p.n.e. oraz szczątki wielu zwierząt. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na jednej z najpiękniejszych plaż na Malcie – Golden Bay lub Ghajn Tuffieha. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony (lot z przesiadką);
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na Malcie;
 • 7 noclegów w hotelu ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 140 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 490 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • *Rejs statkiem może się nie odbyć ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe;
 • W przypadku jeżeli godzina przylotu na Maltę w dniu 1. nie zmieni się, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu obiadokolację. Jeżeli godzina wylotu z Malty w dniu 8. nie zmieni się, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu śniadanie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer