Litwa, Łotwa, Estonia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem.
Litwa – Łotwa – Estonia.

Wigry, Wilno, Troki, Szawle, Ryga, Tallin, Rundale, Szydłowo, Kowno

Termin:

02-08.09.2019


Cena:

1 950 zł


Stali klienci:

1 850 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry i zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami więtej. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Poranna Msza Święta. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, krótki spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Następnie przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rygi.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym starówki Rygi, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba oraz zespół średniowiecznych kamieniczek. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tallina.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina – górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rygi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Pałacu Rundale, który nazywany jest łotewskim Wersalem. Następnie przejazd do Szydłowa – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Litwy, jest to miejsce objawień Matki Bożej w XVII w., nazywane „Żmudzką Częstochową”. Msza Święta. Przejazd do hotelu w okolicy Kowna na obiadokolację połączoną z wieczorem integracyjnym i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta: Stare Miasto, ruiny zamku, Katedra, spacer Aleją Wolności. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji (w tym jedna obiadokolacja połączona z wieczorem integracyjnym), 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 50 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer