Niemcy

Pielgrzymka „Oblicza Bawarii”

Dachau, Monachium, Schwangau, Wieskirche, Ettal, Koniggsee, Salzburg, Altoetting, Marktl, Ratyzbona, Norymberga

Termin:

30.08-4.09.2019


Cena:

2190 zł


Stali klienci:

2080 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 4:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Monachium.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Dachau. Zwiedzanie miejsca zagłady setek uwięzionych, w tym także zakonników, diakonów, księży i biskupów z kościołów chrześcijańskich. W obozie tym swoje życie oddał m.in. błogosławiony biskup Michał Kozal. Czas na zwiedzanie i chwilę zadumy. Msza Święta. Po południu przejazd do Monachium. Zwiedzanie głównych zabytków miasta: Marienplatz, gotycki ratusz ze słynnymi kurantami, gotycka katedra NMP o wysokich, cebulowatych wieżach, Peterskirche. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Schwangau.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Schwangau. Zwiedzanie najsłynniejszego zamku świata wzniesionego z rozkazu Ludwika II - Zamku Neuschwanstein. Następnie nawiedzenie Wieskirche - wspaniałej rokokowej świątyni otoczonej lasami i polami uprawnymi. Później przejazd do Ettal - wizyta w benedyktyńskim opactwie, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rosenheim.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd nad jezioro Konigssee i rejs statkiem wycieczkowym, podczas którego odwiedzimy kościół św. Bartłomieja położony na jednym z malowniczych półwyspów. Po południu przejazd do Salzburga – miasta zwanego „Rzymem Północy”, którego najsłynniejszym mieszkańcem był Wolfgang Amadeusz Mozart. Spacer z przewodnikiem po historycznym centrum wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO, gdzie zobaczymy liczne zabytki i place w stylu baroku włoskiego, a także dom rodzinny słynnego kompozytora. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie sanktuarium z cudowną figurą Czarnej Madonny, gdzie znajdują się urny z sercami władców bawarskich. Msza Święta. Następnie wizyta w Marktl am Inn, gdzie urodził się Ojciec Święty Benedykt XVI. Zwiedzanie miasteczka śladami byłego papieża. Po południu przejazd do Ratyzbony – jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie, z charakterystycznymi wieżami rodowymi. Zwiedzanie Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO - szlakiem: gotycka katedra św. Piotra, Porta Praetoria, czyli rzymska wieża obserwacyjna, słynna Alte Kapell o rokokowym wystroju, kamienny most nad Dunajem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Norymbergi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Norymbergi - największego miasta Frankonii. Spacer, podczas którego zobaczymy: renesansowy ratusz, plac Hauptmarkt z bogato zdobioną miejską studnią oraz gotyckim kościołem Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Wawrzyńca. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań wzmocnionych, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 100-110 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (65,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (164,25 zł).
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
 • Każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer