Polska, Litwa

Z wizytą na Podlasiu

Wigry, Wilno, Bohoniki, Kruszyniany, Białystok, Puszcza Białowieska, Tykocin

Termin:

15-19.07.2019


Cena:

1 090 zł


Stali klienci:

1 030 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 4.45. Wyjazd o godz. 5.00. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry. Zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: Ostra Brama, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Msza Święta. Przejazd na Górę Trzykrzyską skąd rozpościera się widok na panoramę miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie meczetów w Bohonikach i Kruszynianach. Drewniany meczet we wsi Kruszyniany, jest najstarszym meczetem tatarskim zachowanym w Polsce. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Pałac Branickich (z zewnątrz), ogrody pałacowe, rynek z ratuszem. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Białegostoku.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wycieczka do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem Żubra – największego z europejskich zwierząt. Zwiedzając Białowieski Park Narodowy zobaczyć można m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, gdzie można zapoznać się z florą i fauną Parku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta: Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Msza Święta. Zwiedzanie muzeum znajdującego się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 130 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (32,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (81,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer