Polska, Słowacja

Nowosądecczyzna i Słowacja

Nowy Sącz, Stary Sącz, Bardejów, Koszyce, Słowacki Tokaj, Preszów, Muszyna, Krynica-Zdrój, Sandomierz

Termin:

7-11.07.2019


Cena:

1190 zł


Stali klienci:

1130 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 9:30. Wyjazd o godz. 9:45. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Sącza.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Nowego Sącza. Zwiedzanie miasta: sądecki rynek z ratuszem, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego, z zachowanym fragmentem fortyfikacji miejskich, bazylika św. Małgorzaty. Przejazd do Starego Sącza. Zwiedzanie klasztoru Klarysek ufundowanego przez św. Kingę. Nawiedzenie miejsca, w którym pochowano Świętą. Przejazd do Bardejowa – jednego z najpiękniejszych miast Słowacji, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta: plac ratuszowy otoczony 46 kamienicami, kościół św. Idziego, którego wieża należy do najwyższych na terenie całej Słowacji oraz ratusz uznawany za pierwszy na Słowacji budynek stworzony w stylu renesansowym. Następnie wizyta w dawnej dzielnicy żydowskiej. W miarę możliwości dla chętnych pobyt na kąpielisku z wodami termalnymi w uzdrowiskowej części miasta*. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Koszyc.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Koszyc. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: pierwszy w Europie herb miejski, kaplica św. Michała, Katedra św. Elżbiety, grające fontanny, wieża Urbana, uliczka rzemieślnicza, gmach teatru państwowego, uliczka rzemieślników, dom kata. Popołudniu przejazd na degustację wina do jednej z winnic znajdujących się na terenie Słowackiego Tokaju. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Preszowa – miasta, które przez wieki rywalizowało z Koszycami i Bardejowem o dominowanie wśród miast we wschodniej Słowacji. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć m.in.: kościół św. Mikołaja, Pałac Rakoczych, ratusz, fontanna Neptuna. Przejazd do Muszyny. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć m.in.: ruiny średniowiecznego zamku skąd rozpościera się panorama Muszyny i doliny Popradu. Przejazd do Krynicy-Zdrój. Spacer głównym deptakiem w centrum miasta. Wizyta w pijalni wód. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Sącza.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sandomierza. Przejście podziemną trasą turystyczną, na którą składa się system piwnic, gdzie kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Następnie zwiedzanie Starówki wraz z kościołem św. Jakuba - najstarszym i najcenniejszym zabytkiem Sandomierza oraz bazyliki katedralnej wzniesionej w latach 1360-1382 z fundacji Kazimierza Wielkiego. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez nocnych przejazdów;
 • 4 noclegi w hotelach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową księdza;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 150 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • *Wstęp na kąpielisko termalne płatny we własny zakresie – ceny od ok. 11 EUR za 2h pobytu na basenie i w strefie saun;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer