Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia

Sanktuaria Południowej Europy

Kolonia, Banneux, Paryż, Chartres, Lourdes, Avila, Salamanka, Fatima, Cabo da Roca, Lizbona, Toledo, Madryt, Montserrat, Barcelona, La Salette, Colmar, Praga

Termin:

9-24.09.2019


Cena:

4 590 zł


Stali klienci:

4 360 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 4:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2

Śniadanie Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry – w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli. Następnie przejazd do Banneux. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża: Wyspa La Cite gdzie znajdują się najwspanialsze zabytki: katedra Notre-Dame, najstarsze z paryskich więzień – Conciergerie (z zewnątrz), a także Święta Kaplica, w której przechowywano relikwię korony cierniowej Jezusa (z zewnątrz). Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Spacer po Polach Elizejskich – centrum paryskiej elegancji wraz z wejściem na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji. Spacer po dzielnicy Montmarte i Bazylika Sacre Coeur. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Chartres – uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie znajduje się katedra Najświętszej Maryi Panny wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie całodzienny przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Lourdes: Droga Krzyżowa, Msza Święta, czas wolny, kąpiel w wannach z cudowną wodą, udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Avila. Zwiedzanie miasta słynącego wspaniale zachowanymi murami obronnymi. Krótki spacer śladami św. Teresy – doktora kościoła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Avila.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Salamanki zwanej Małym Rzymem. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy liczne zabytki takie jak katedra, Dom Muszli czy zabudowania uniwersytetu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów oraz Oceanu Atlantyckiego. Następnie przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek i czerwonych dachów do ruin zamku św. Jerzego. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża - Torre de Belem, a także XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Toledo – zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, która jest siedzibą prymasa Hiszpanii. Krótki spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Madrytu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Madrytu, krótka wizyta w stolicy Hiszpanii, podczas której zobaczymy: Puerta del Sol, Plaza Mayor, katedrę Nostra Senora de Almudena, barokowy Pałac Królewski (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i do hotelu w okolicy Montserrat.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Montserrat. Zwiedzanie położonego w centrum górskiego masywu klasztoru benedyktyńskiego znanego z kultu figury Matki Boskiej zwanej La Moreneta. Następnie przejazd do Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i spacer po Barri Gotic - najstarszej dzielnicy miasta gdzie znajduje się katedra św. Eulalii, a także reprezentacyjna aleja La Rambla. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Girony.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do La Salette, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Wieczorna modlitwa połączona z uczestnictwem w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w La Salette.

DZIEŃ 14

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Colmar.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Przejazd do Colmar. Krótki spacer po miasteczku słynącym tradycyjną zabudową z muru pruskiego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pragi.

DZIEŃ 16

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym Świętego na koniu. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży obiad na terenie Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 15 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 15 śniadań, 15 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 140-150 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (137,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (344,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.

Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer