Włochy

Pielgrzymka do Włoch
Sycylia i Półwysep Apeniński

Wenecja, Padwa, Ferrara, Rawenna, Loreto, Manoppello, Bari, Alberobello, Taranto, Matera, Etna, Taormina, Katania, Syrakuzy, Agrigento, Montepellegrino, Palermo, Genua, Werona, Kahlenberg

Termin:

25.05-7.06.2019


Cena:

4 350 zł


Stali klienci:

4 130 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:15. Wyjazd w kierunku Włoch o godz. 0:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tarvisio.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Następnie przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. słynne Prato della Valle oraz bazylikę św. Justyny – miejsce pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Ferrary.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Ferrary zwanej Miastem Renesansu – spacer po starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO i otoczonej okazałymi fortyfikacjami bastionowymi. Następnie przejazd do Rawenny słynącej z mozaikarstwa i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Loreto.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa). Spacer po mieście połączony z nawiedzeniem cmentarza gdzie pochowano polskich żołnierzy. Następnie przejazd do Manoppello gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Foggii.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Bari – stolicy Apulii. Nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja, gdzie pochowana jest królowa Bona Sforza oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejscowym. Następnie przejazd do Alberobello – miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatową zabudowę domów typu trulli. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Taranto.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Taranto zwanego Miastem Dwóch Mórz. Zwiedzanie Starego Miasta położonego na wyspie: Katedra San Cataldo, kościół San Domenico Maggiore, Palazzo Pantaleo (z zewnątrz). Następnie przejazd do Matery – miasta wykutego w zboczu skały, gdzie został nakręcony film „Pasja”, a ze względu na swoją unikatowość wpisanego na listę UNESCO. Spacer po historycznej dzielnicy Sassi. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Villa San Giovanni.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską. Wjazd na Etnę*, największy czynny wulkan w Europie, możliwość dojazdu jeepami (za dopłatą) aż pod krater na wysokość ok. 3000 m n.p.m. Po południu spacer po Taorminie: Teatr Grecko-Rzymski, Brama Messyńska, Palazzo Corvaia, katedra. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Katanii.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd i zwiedzanie Katanii, miasta z bazaltu i tufu, nękanego przez lawę i popioły z Etny: Piazza del Duomo, Fontanna Słonia, katedra z kaplicą św. Agaty, barokowa Via Crociferi. Następnie przejazd do Syrakuz. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Msza Święta. Następnie zwiedzanie parku archeologicznego z Teatrem Greckim, Wyspa Ortygia z katedrą i słynną fontanną Aretuzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Agrigento.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Agrigento, zwiedzanie wspaniałej Valle dei Templi - Doliny Świątyń, największego kompleksu świątyń greckich na wyspie założonego już w 582 r. p.n.e. (świątynia Hery, świątynia Herkulesa). Czas wolny na wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Palermo.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd na Montepellegrino - Msza Święta w Sanktuarium św. Rozalii. Spacer do pomnika św. Rozalii. Przejazd do Palermo. Spacer śladami św. Rozalii po Starym Mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu, Porta Felice. Nawiedzenie katedry i modlitwa przy srebrnym sarkofagu patronki - św. Rozalii z Palermo. Obiadokolacja. Zaokrętowanie i nocleg na promie płynącym do Genui.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Całodzienny rejs przez Morze Śródziemne do Genui. Przypłynięcie do Genui ok. godz. 19:00. Wyokrętowanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Genui.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Genui – miasta, w którym urodził się Krzysztof Kolumb i gdzie obecnie znajduje największy port we Włoszech. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym: katedra San Lorenzo, Via Garibaldi z licznymi pałacami oraz położone w sercu miasta Piazza de Ferrari. Przejazd do Werony - rzymski amfiteatr (z zewnątrz), spacer po Starym Mieście połączony z wizytą na dziedzińcu domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wenecji.

DZIEŃ 13

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 14

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 13 noclegów (12 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami, 1 nocleg na promie w kabinach wewnętrznych 4-osobowych);
 • Wyżywienie: 13 śniadań wzmocnionych, 13 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 190-200 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 790 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (130,50 zł) lub 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi (326,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny rejsu mogą ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer