Polska

Wycieczka w Pieniny

Jaskinia Raj, Czorsztyn, Niedzica, Sromowce Niżne, Szczawnica, Zamek Spiski, Lewocza, Kieżmark, Niepołomice

Terminy:

5-9.09.2019


Cena:

770 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd do Chęcin, gdzie znajduje się Jaskinia Raj, która obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Sącza.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy. Następnie rejs widokowy po jeziorze Czorsztyńskim, po którym zwiedzanie elektrowni wodnej w Niedzicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do wsi Sromowce Niżne skąd rozpoczyna się spływ malowniczą trasą Dunajca, podczas którego zobaczyć można m.in. masyw Trzech Koron (najwyższy szczyt Pienin) oraz słowacką wieś Czerwony Klasztor, gdzie znajduje się klasztor z XIV w. Następnie przejazd do Szczawnicy. Spacer po parku zdrojowym. Następnie wjazd kolejką na Palenicę (722 m n.p.m.). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wizyta na Zamku Spiskim – jednym z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. Następnie przejazd do Lewoczy zwanej „Słowacką Norymbergą” ze względu na liczne zabytki, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta: kościół farny św. Jakuba z zabytkowym drewnianym ołtarzem, klatka hańby, kamienica Thurzonów, pracownia mistrza Pawła. Przejazd do Kieżmarku. Spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Niepołomic. Zwiedzanie zamku nazywanego „drugim Wawelem”. Zamek został wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego, a jego dzieło kontynuowali Władysław Jagiełło, Zygmunt Stary i Zygmunt II August. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi pensjonacie, zakwaterowanie w pokojach 2-3-4-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 190 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
  Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (23,10 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (57,75 zł). Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer