Włochy

Pielgrzymka do Włoch - Do grobu św. Jana Pawła II i śladami Włoskich Świętych

Rzym, Watykan, Monte Cassino, Pompeje, Neapol, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Bari, Alberobello, Locorotondo, Monopoli, Matera, Trani, Lanciano, Manoppello

Termin:

27.04-7.05.2020


Cena:

4 570 zł/os.


Stali klienci:

4 350 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Tegel w Berlinie o godz. 10:00. Godz. 12:05 przelot do Rzymu. Lądowanie w Rzymie o godz. 14:15. Transfer na nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich wraz z Ogrodami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Spacer: Zamek Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Święte Schody, Bazylika na Lateranie, Koloseum (z zewnątrz). Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cassino.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, krótkie zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd do Neapolu – spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym, a także nawiedzenie kościoła pw. św. Józefa i Matki Bożej z Lourdes, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego księdza Dolindo Ruotolo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo - nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Msza Święta. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Bari – stolicy Apulii. Nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja, gdzie pochowana jest królowa Bona Sforza oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejscowym. Następnie przejazd do Alberobello – miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatową zabudowę domów typu trulli. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bari.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Locorotondo - kameralnego okrągłego miasteczka o śnieżnobiałych murach. Spacer po labiryncie wąskich uliczek. Następnie przejazd do Monopoli - urokliwego nadmorskiego miasteczka, gdzie zobaczymy katedrę, Piazza Garibaldi, jak również Porto Antico. Czas na wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Matery – miasta wykutego w zboczu skały, gdzie został nakręcony film „Pasja”, a ze względu na swoją unikatowość wpisanego na listę UNESCO. Spacer po historycznej dzielnicy Sassi. Następnie przejazd do Trani - miasta słynącego katedrą św. Mikołaja Pielgrzyma, dzięki swojemu położeniu zwaną też "katedrą na morzu". Przejazd na obiadokolacje i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Manoppello, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Czas na uzupełniające zwiedzanie - Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Santa Croce. Czas wolny na zakupy. Zwiedzanie Ostia Antica - ruin starożytnego miasta portowego Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 11

Transfer na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 9:05. Lądowanie w Berlinie o godz. 11:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Berlin-Rzym-Berlin;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Włoch;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 140-150 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 880 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (137,10 zł) lub 7,5% wraz z chorobami przewlekłymi (342,75 zł).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeśli godziny lotów nie zmienią się, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer