Francja

Pielgrzymka Maryjna Francja

Banneux, Paryż, Dolina Loary, Tours, Lourdes, La Salette, Ars, Strasburg, Altoetting

Termin:

29.04-9.05.2020


Cena:

3 670 zł/os.


Stali Klienci:

3 480 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 00:15. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 00:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży zwiedzanie Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Msza Święta. Dalszy przejazd do Paryża. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do najstarszej części Paryża - Wyspa La Cite połączona mostem z Wyspą św. Ludwika, gdzie znajdują się najwspanialsze zabytki: katedra Notre-Dame (z zewnątrz), najstarsze z paryskich więzień - Conciergerie, a także Święta Kaplica, w której przechowywano relikwię korony cierniowej Jezusa (z zewnątrz). Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Następnie wizyta na Polach Elizejskich – spacer po centrum paryskiej elegancji, gdzie znajduje się Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego podziwiać będziemy najważniejsze zabytki Paryża. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd Doliną Loary, podczas którego zobaczymy z zewnątrz słynne zamki Blois i Amboise. Wizyta w jednym z najokazalszych zamków – Chambord. Zwiedzanie renesansowej twierdzy, w której projektowaniu najprawdopodobniej brał udział sam Leonardo da Vinci. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tours.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Tours – nawiedzenie bazyliki św. Marcina. Modlitwa przy sarkofagu Świętego. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes – czas na modlitwę i wypoczynek. Dla chętnych wycieczka do Grot Betharram.* Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – znamienitego duszpasterza, patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Miluzy

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Strasburga - krótkie zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie Altoetting - najważniejszego sanktuarium maryjnego Bawarii słynącego cudowną figurą. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Na terenie Polski obiad. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 850 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (110,10 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (275,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Wycieczka do Grot Betharram płatna dodatkowo ok. 20€/osoba.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer