Chorwacja

Pielgrzymka na Bałkany

BUDAPESZT, MEDJUGORIE, MOSTAR, WODOSPADY KRAVICA, DUBROWNIK, SPLIT, TROGIR, JEZIORA PLITWICKIE

Termin:

13-24.07.2021


Cena:

2 940 zł


Stali Klienci:

2 790 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd w kierunku Węgier o godz. 2:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Następnie przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Wieczorem spacer po sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dalszy pobyt w Medjugorie. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wejście na Górę Krizevac. Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Kolejny dzień pobytu w Medjugorie. Czas na modlitwę i wypoczynek. Dla chętnych wyjazd do wodospadów Kravica. Czas na wypoczynek i możliwość kąpieli. Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

DZIEŃ 7

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neum.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem. Dla chętnych (dodatkowo płatny) całodzienny wyjazd na wyspę Korcula*. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mariboru.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 11 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 720 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (88,20 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (220,50 zł).
Uwagi
 • Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 51 osób;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Wyjazd na wyspę Korcula płatny dodatkowo ok. 25-35 EUR/osoba.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer