Polska

Wyprawa w Bieszczady

Krasiczyn, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Sanok, Solina, Komańcza, Ustrzyki Dolne, Bieszczadzki Park Narodowy, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Dukla, Łańcut

Termin:

5-10.07.2021


Cena dla 40 os.:

1590 zł


Cena dla 30 os.:

1690 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Sanoka.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Krasiczyna. Zwiedzanie zamku wybudowanego na przełomie XVI i XVII w. przez Stanisława Krasickiego i jego syna Marcina. Zespół zamkowo-parkowy w Krasiczynie uznawany jest za jeden z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo-manierystycznej w Europie. Na szczególną uwagę zasługują cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata obejmującą doczesność i wieczność. Następnie przejazd do Przemyśla, który był miastem królewskim I Rzeczypospolitej, zaś jego położenie na siedmiu wzgórzach kończących się tu Karpat sprawia, że nazywany jest polskim Rzymem. Spacer po mieście podczas, którego zaplanowane jest nawiedzenie Archikatedry Przemyskiej. Następnie wizyta w Kalwarii Pacławskiej. Nawiedzenie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Usytuowanie kalwarii na wzgórzach ma duże podobieństwo do krajobrazu Jerozolimy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sanoka. Zwiedzanie Starego Miasta oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Następnie rejs po Jeziorze Solińskim, największym sztucznym akwenie w Polsce, podczas którego można podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody oraz potężną konstrukcję tamy. Popołudniu nawiedzenie klasztoru nazaretanek w Komańczy, który był miejscem internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tutaj 16 maja 1956 prymas Polski napisał tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienna wycieczka po „obwodnicy bieszczadzkiej” z przewodnikiem, podczas której można zobaczyć m.in. Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych oraz wybrać się na pieszą wycieczkę szlakiem górskim po Bieszczadzkim Parku Narodowym. Popołudniu przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną, która jest najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do wsi Strachocina. Nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Przejazd do Haczowa. Nawiedzenie kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do Bóbrki. Zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, znajdującego się na terenie nadal działającej, pierwszej na świecie kopalni, w której wydobywano ropę naftową. Następnie przejazd do Dukli. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jana. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie imponującego zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz malowniczego parku w stylu angielskim, który otacza zespół pałacowy. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w jednym hotelu lub pensjonacie, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 200 zł.
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 300 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer