Włochy

Pielgrzymka do Włoch - do grobu św. Jana Pawła II i śladami Włoskich Świętych

Wiedeń, Wenecja, Padwa, Bolonia, Rawenna, San Marino, Loreto, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym, Watykan, Cortona, Graz

Termin:

13-24.04.2021


Cena:

3 550 zł/os.


Stali Klienci:

3 370 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd w kierunku Austrii o godz. 6:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Wiednia.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po stolicy Austrii z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Następnie przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. słynne Prato della Valle oraz bazylikę św. Justyny – miejsce pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bolonii.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Msza Święta. Następnie przejazd do Rawenny słynącej z mozaikarstwa i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rimini.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata oraz czas wolny na zakupy. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Następnie przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem, a także wizyta w pobliskiej Roccaporenie – miejscu narodzenia św. Rity. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cascii.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Zwiedzanie Muzeów i Ogrodów Watykańskich. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Czas wolny w Rzymie. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej pod przewodnictwem papieża Franciszka.* Msza Święta. Uzupełniające zwiedzanie Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chianciano Terme.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Cortony – miasta, które ma swoje korzenie jeszcze w czasach Etrusków. Zwiedzanie w formie spaceru wąskimi uliczkami: Palazzo Comunale ze słynnymi schodami (z zewnątrz), katedra Santa Maria Assunta oraz kościół św. Franciszka, gdzie znajduje się jego habit, poduszka oraz Biblia, a także relikwie Krzyża przywiezione z Konstantynopola. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta - słynną Wieżą Zegarową. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Graz.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 11 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań wzmocnionych, 11 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 150-160 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 880 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (106,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (266,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych Audiencja Generalna pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer