Polska

Opolszczyzna - serce polskiej piosenki

Brzeg, Opole, Kamień Śląski, Góra Świętej Anny, Trzebnica

Termin:

13-16.07.2021


Cena dla 40 os.:

790 zł


Cena dla 30 os.:

890 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Brzegu, który był stolicą księstwa brzeskiego. Znajduje się tu największa nekropolia dynastii piastowskiej. Zwiedzimy Muzeum Piastów Śląskich powstałe w zamku nazywanym „Śląskim Wawelem”, gdzie podziwiać można liczne zabytkowe ekspozycje, rzeźby, a także malarstwo śląskie. Zobaczymy również przepiękny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego zdobny w sklepienne freski i wystawne boczne kapliczki usytuowane wzdłuż głównej nawy kościoła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Opola.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się do Opola – stolicy polskiej piosenki, znanego głównie ze słynnych koncertów odbywających się w amfiteatrze. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym, z którym wspólnie wyruszymy na zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. nawiązującą do muzycznej sceny Opola Aleję Gwiazd i Muzeum Polskiej Piosenki, miejsce poświęcone polskiej piosence, gdzie gromadzone są zbiory i pamiątki, a także prowadzone są spotkania z polskimi muzykami i kompozytorami. Przejdziemy na Wzgórze Uniwersyteckie (165 m n.p.m.) zwane opolskim Akropolem, gdzie podziwiać można zarówno współczesne pomniki artystów, jak i zabytkowe rzeźby. Nawiedzimy Katedrę Św. Krzyża, której początki sięgają 1002 roku i mieszczą się w niej relikwie Świętego Krzyża. Następnie przejedziemy do Kamienia Śląskiego. Zwiedzimy barokowy kompleks pałacowo-sanktuaryjny – miejsce o szczególnym znaczeniu historycznym i kulturowym. Wejdziemy do niego przez Bramę Dzwonów zwaną także Bramą Pojednania i Pokoju. Wewnątrz nawiedzimy Sanktuarium Św. Jacka - barokową kaplicę, w której znajdują się relikwie świętych. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dzień spędzimy na Górze Św. Anny - najwyższym szczycie masywu Chełmskiego (408 m n.p.m.). Nawiedzimy Sanktuarium Świętej Anny – babci Pana Jezusa z jej cudowną figurą. Na życzenie grupy na terenie kalwarii będzie można odprawić Drogę Krzyżową. Następnie udamy się do rezerwatu geologicznego Parku Krajobrazowego „Góry św. Anny” i przejdziemy ścieżką dydaktyczną na platformę widokową geostanowiska, skąd widać okoliczną panoramę, a także można zapoznać się z historią i ciekawą budową geologiczną okolicy. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Trzebnicy, miasta związanego ze Św. Jadwigą. Nawiedzimy Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej, gdzie został pochowany jeden z władców polskich Henryk I Brodaty oraz jego żona Jadwiga. Czeka nas również krótki spacer po centrum miasta podziwiając jego architekturę. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 3 noclegi w jednym hotelu lub pensjonacie ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 240 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer