Polska

Polska zachodnia i lubuski szlak wina

Międzyrzecz, Świebodzin, Zielona Góra, Szlak Wina, Park Mużakowski, Żagań, Kórnik, Gniezno

Termin:

2-5.08.2021


Cena dla 40 os.:

790 zł


Cena dla 30 os.:

890 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego zbudowanego przez Niemców w latach 1934-44. Zwiedzanie jednej z największych w Europie fortyfikacji z okresu II wojny światowej: zęby smoka, schrony bojowe, dworzec podziemnej kolejki. Część podziemnego odcinka Rejonu to również rezerwat nietoperzy, gdzie zimują przedstawiciele aż 12 ich gatunków. Następnie przejazd do Świebodzina, gdzie znajduje się słynna figura Chrystusa Króla Wszechświata nawiązująca do figury z Rio de Janeiro. Nawiedzimy także Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – Msza Święta. Przejazd do Zielonej Góry. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Palmiarnia i Winne Wzgórze, konkatedra św. Jadwigi pochodząca z końca XIII w., Stare Miasto z ratuszem oraz kościołem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej oraz jedyne w Polsce Muzeum Wina. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zielonej Góry.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodniowa wycieczka lubuskim szlakiem wina. Przejedziemy do wsi Cigacice skąd rozpoczniemy rejs galarem po Odrze i Obrzycy. Wzdłuż trasy podziwiać będziemy winnice, siedliska bobrów i wielu gatunków ptaków. Jest to doskonała okazja do obserwacji przyrody. Następnie udamy się do Winnicy Miłosz we wsi Łaz. W tym magicznym miejscu można poczuć klimat podobny do panującego w toskańskich winnicach. Spędzimy czas zwiedzając winnicę i degustując miejscowe wyroby. Odwiedzimy również najstarszą winnicę w regionie - Winnicę Kinga gdzie czeka nas degustacja wina z poczęstunkiem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wizyta w Parku Mużakowskim, który stanowi największy w Polsce i Niemczech krajobrazowy park w stylu angielskim wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Został założony przez księcia Hermanna Ludwiga Heinricha von Pückler-Muskau i okrzyknięty jednym z najwybitniejszych osiągnięć ogrodnictwa XIX-wiecznej Europy. Zwiedzimy to urokliwe miejsce z przewodnikiem po stronie polskiej. Następnie przejedziemy do Żagania, gdzie zobaczymy pałac Lobkowitzów, barokową XVII-wieczną rezydencję książąt żagańskich otoczoną rozległym parkiem krajobrazowym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kórnika. Zwiedzanie neogotyckiego zamku będącego dawniej siedzibą rodów Górków i Działyńskich. Przejazd do Gniezna - pierwszej stolicy Polski. Nawiedzimy Katedrę Gnieźnieńską pw. NMP, która była wielokrotnie miejscem koronacji królów Polski. Znajdują się tu także relikwie św. Wojciecha oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające historię życia świętego. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 3 noclegi w jednym hotelu lub pensjonacie **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową księdza;
  • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 150 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 240 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer