Polska

Szlak Piastowski - wracając do korzeni

Biskupin, Gniezno, Poznań, Jezioro Lednickie, Trzemeszno, Strzelno, Kruszwica, Inowrocław, Pakość

Termin:

02-05.08.2021


Cena dla 40 os.:

790 zł


Cena dla 30 os.:

890 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Biskupina. Zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Archeologiczne, którego największą atrakcją jest osiedle obronne ludności kultury łużyckiej. Następnie przejazd do Gniezna i tutejszego Muzeum Początków Państwa Polskiego z multimedialną ekspozycją składającą się z ponad 500 eksponatów przedstawiających narodziny państwa polskiego. Nawiedzimy również Katedrę Gnieźnieńską, która była wielokrotnie miejscem koronacji królów Polski. Znajdują się tu także relikwie św. Wojciecha oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające historię życia świętego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Gniezna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Poznania. Nawiedzimy Bazylikę Archikatedralną świętych Apostołów Piotra i Pawła położoną na Ostrowie Tumskim. Jest to jeden z najstarszych polskich kościołów oraz miejsce pochówku pierwszych władców Polski. Msza Święta. Zwiedzimy również starówkę stolicy Wielkopolski z przewodnikiem miejscowym: Stary Rynek z ratuszem, kościół farny, Wzgórze Przemysława. Następnie udamy się nad Jezioro Lednickie na największą z pięciu wysp znajdujących się na jeziorze – Ostrów Lednicki oraz zawitamy do Muzeum Pierwszych Piastów. Wyspa jest jednym z najważniejszych miejsc historii Polski, gdyż to właśnie tutaj w 966 r. najprawdopodobniej Mieszko I przyjął chrzest. Nie zabraknie również spaceru po Polach Lednickich, gdzie odbywają się coroczne spotkania młodzieży Lednica 2000, których pomysłodawcą i organizatorem był ojciec Jan Góra. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Gniezna.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Trzemeszna – nawiedzimy Bazylikę Najświętszej Maryi Panny, gdzie według tradycji w drodze do Gniezna spoczęło ciało św. Wojciecha. Msza Święta. Następnie zatrzymamy się w Strzelnie, gdzie na wzgórzu św. Wojciecha znajduje się rotunda św. Prokopa – największa romańska świątynia w Polsce zbudowana na planie koła oraz bazylika św. Trójcy. Po południu udamy się do Kruszwicy – miasta związanego z początkami polskiej państwowości. Zwiedzimy miasto z przewodnikiem: ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego, Mysią Wieżę związaną z legendą o księciu Popielu, z której rozpościera się widok na jezioro Gopło oraz kolegiatę romańską pw. św. Piotra i Pawła - jeden z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Inowrocławia.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wizyta w Inowrocławiu. Nawiedzimy romański kościół pw. Najświętszej Maryi Panny – jeden z najstarszych kościołów na Kujawach, a także gotycki kościół farny pw. św. Mikołaja. Będzie również czas na spacer po Parku Solankowym i wypoczynek pod tężnią. Po południu udamy się do Pakości, gdzie znajduje się druga najstarsza po Kalwarii Zebrzydowskiej kalwaria w Polsce oraz relikwie Krzyża Świętego. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 140-150 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 240 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer