Hiszpania 

Pielgrzymka do słonecznej Andaluzji

Ronda, Malaga, Granada, Kordoba, Sewilla, Kadyks, Jerez de la Frontera, Gibraltar, Mijas

Termin:

29.01-5.02.2022


Cena:

4 290 zł


Stali Klienci:

4 070 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 4:00. Wylot do Hiszpanii o godz. 6:00. Lądowanie w Maladze o godz. 15:35. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Malagi.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasta malowniczo położonego na skałach wąwozu rzeki Guadalevin. Zwiedzanie zarówno arabskiej części miasta zwanej La Ciudad, jak i chrześcijańskiej noszącej nazwę Mercadillo. Podczas wizyty w mieście zobaczymy: imponujący most Puente Nuevo, słynną arenę walki byków (z zewnątrz), urokliwy Plaza Duquesa de Parcent wraz z gotyckim kościołem Iglesia de Santa María la Mayor oraz rezydencję Casa del Rey Moro (z zewnątrz). Następnie przejazd do Malagi – spacer, podczas którego zobaczymy: katedrę, siedzibę królów mauretańskich – Alcazaba (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Granady.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Granady, wspaniałego miasta założonego przez Arabów. Zwiedzanie Alhambry – dawnej twierdzy mauretańskich kalifów, uważanej za arcydzieło architektury arabskiej. Następnie spacer po zabytkowym centrum miasta wraz z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO arabską dzielnicą Albaicin i wizyta w gotycko-renesansowej katedrze NMP od Wcielenia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kordoby.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie miasta: słynna la Mezquita, dawny meczet z czasów Kalifatu a obecnie katedra, Alkazar - pałac warowny (z zewnątrz), most z czasów rzymskich oraz stara dzielnica żydowska Juderia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa Maria wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espana, Alkazar (z zewnątrz), zabytkowa Giełda Handlowa (z zewnątrz), Torre del Oro, urocza dzielnica Santa Cruz. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kadyksu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kadyksu – malowniczo położonego portowego miasta wielu wież. Spacer po mieście, podczas którego będzie można podziwiać panoramę miasta, a także katedrę z charakterystyczną złotą kopułą. Następnie przejazd do Jerez de la Frontera słynącego produkcją wina sherry. Wizyta w wytwórni wina połączona z degustacją, a także spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy m.in. barokową katedrę. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Wjazd na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Następnie przejazd do Mijas – jednego z charakterystycznych dla Andaluzji białych miasteczek (pueblas blancos), spacer po wąskich uliczkach malowniczej miejscowości przyklejonej do skały. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Malagi.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 16:25. Lądowanie w Warszawie o godz. 22:40 Zakończenie pielgrzymki.

 


Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Malaga-Warszawa (loty z przesiadką), opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • piekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • bezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 190-200 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 700 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (28,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (321,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeśli godziny lotów nie ulegną zmianie, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. i śniadanie w dniu 8.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer