Włochy

Pielgrzymka do Włoch - Śladami Włoskich Świętych

Rawenna, Asyż, Rzym, Watykan, Pompeje, Neapol, Capri, Monte Sant' Angelo, San Giovanni Rotondo, Bari, Alberobello, Cascia, Roccaporena, Bolonia

Termin:

27.06-7.07.2022


Cena:

3 340 zł/os.


Stali Klienci:

3 170 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd w kierunku Włoch o godz. 2:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Rawenny słynącej z mozaikarstwa i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego oraz Bazyliki św. Klary, a także Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie pochowano ciało błogosławionego Carlo Acutisa - patrona internautów. Wizyta w bazylice Matki Bożej Anielskiej. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Czas na chwilę modlitwy przy grobie św. Jana Pawła II. Wizyta w Muzeach Watykańskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd do Neapolu. Spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in. ul. św. Grzegorza Ormianina słynącą produkcją szopek bożonarodzeniowych. Nawiedzenie katedry św. Januarego oraz wizyta w kościele św. Józefa dei Vecchi, gdzie znajduje się grobowiec Sługi Bożego o. Dolindo Ruotolo. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Wczesne śniadanie, a następnie rejs statkiem na Capri – pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego, m.in. wizyta w Ogrodach Augusta. Czas na wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Następnie przejazd do sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Bari – stolicy Apulii. Nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja, gdzie pochowana jest królowa Bona Sforza oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejscowym. Następnie przejazd do Alberobello – miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatową zabudowę domów typu trulli. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Msza Święta. Następnie przejazd do Roccaporeny – wizyta w domu rodzinnym św. Rity. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 210-220 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 950 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (100,20 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (250,50 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer