Francja

Pielgrzymka do Francji

Kolonia, Banneux, Lisieux, Mont Saint Michel, Nantes, Region Bordeaux, Lourdes, Avignon, La Salette, Ars, Colmar, Norymberga

Termin:

27.06-8.07.2022


Cena:

4 790 zł/os.


Stali Klienci:

4 550 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd w kierunku Niemiec o godz. 5:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry, w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli. Następnie przejazd do Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Amiens.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Lisieux. Nawiedzenie bazyliki św. Teresy, a także zwiedzanie domu rodzinnego Świętej oraz klasztoru. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mont Saint Michel.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mont Saint Michel – klasztoru o unikatowym położeniu. Miejsce to, będące obecnie ważnym ośrodkiem kultu Archanioła Michała oraz zabytkiem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w przeszłości nosiło miano niezdobytej twierdzy. Następnie przejazd do Nantes – miasta znanego z edyktu wydanego przez króla Henryka IV. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy gotycką katedrę śś. Piotra i Pawła, wspaniały Place Royale oraz Zamek Książąt Bretanii (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Nantes.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Lourdes. W przerwie podróży postój w okolicy Bordeaux - wizyta w jednej z winnic jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich na świecie połączona z degustacją. Dalszy przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: droga krzyżowa, Msza Święta. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę, możliwość kąpieli w wannach z cudowną wodą. Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Dalszy pobyt w Lourdes. Czas wolny na wypoczynek i indywidualną modlitwę. Dla chętnych wycieczka do Grot Betharram.* Wieczorem nabożeństwo maryjne z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd na popołudniowy (około 3-godzinny) wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Narbony.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Avignonu, gdzie zobaczymy: pałac papieży - jeden z najbardziej okazałych zabytków światowej architektury gotyckiej, katedrę Notre Dame des Domes oraz słynny most St. Benezet. Po południu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Sanktuarium.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Następnie przejazd do Ars. Nawiedzenie bazyliki św. Jana Marii Vianney – patrona kapłanów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Colmar.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Colmar – słynącego tradycyjną zabudową z muru pruskiego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy najsłynniejsze zabytki miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Norymbergi.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Norymbergi - największego miasta Frankonii. Spacer, podczas którego zobaczymy: renesansowy ratusz, plac Hauptmarkt z bogato zdobioną miejską studnią oraz gotyckim kościołem Najświętszej Maryi Panny, kościół św. Wawrzyńca. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 11 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań wzmocnionych, 11 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 140-150 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1 040 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (143,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (359,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
 • * Wycieczka do Grot Betharram płatna dodatkowo około 20€/osoba.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer