Polska

Kraków i Pieniny papieskim szlakiem

Góra Świętej Anny, Łagiewniki, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Przełom Dunajca, Czorsztyn, Niedzica, Ludźmierz

Termin:

29.04-03.05.2022


Cena:

1 390 złStali Klienci:

1 320 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godzinie 5:00. Wyjazd o godz. 5:15. Przejazd na Górę św. Anny – najwyższy szczyt masywu Chełmskiego (408 m n.p.m.). Nawiedzenie Sanktuarium Świętej Anny – babci Pana Jezusa z jej cudowną figurą. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Krakowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której beatyfikacji i kanonizacji dokonał św. Jan Paweł II. Msza Święta. Następnie przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską na Wzgórze Wawelskie, dziedziniec Zamku Królewskiego, Smok Wawelski, Katedra z kaplicą Zygmuntowską. Następnie zwiedzanie Starego Miasta: Rynek z Sukiennicami, Barbakan, Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, Okno Papieskie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II*, które mieści się w domu rodzinnym Ojca Świętego. Nawiedzenie bazyliki Ofiarowania NMP. Msza Święta. Czas wolny na zakup słynnych papieskich kremówek. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie sanktuarium pasyjno-maryjnego przy klasztorze oo. bernardynów, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pobyt w sanktuarium oraz wysłuchanie historii kalwarii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Szczawnicy.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do wsi Sromowce Niżne skąd rozpoczyna się spływ malowniczym przełomem Dunajca, podczas którego zobaczyć można m.in. masyw Trzech Koron (najwyższy szczyt Pienin) oraz słowacką wieś Czerwony Klasztor, gdzie znajduje się klasztor z XIV w. Po południu zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Ludźmierza – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Do cudownej figury „Gaździny Podhala” od wieków przybywają wierni nie tylko z okolic, ale i z najdalszych zakątków Polski. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie NNW do 10 000 zł na terenie Polski;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 200 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 320 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (41,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (104,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • * Zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II zostanie potwierdzone na 2 miesiące przed wyjazdem.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer